Atletico Madryt vs Athletic Bilbao
1dn.20godz.5min.
11.91 X3.40 24.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Víctor Mollejo zagrał dla reprezentacji Hiszpani do lat 16

Prowadzona przez Alberta Celadesa reprezentacja Hiszpanii U-16 rozpoczęła zmagania na turnieju w Anglii. Pierwszym rywalem La Roja byli Włosi, a spotkanie zakończyło się remisem. Przez 52 minuty w barwach Hiszpanów grał Víctor Mollejo, natomiast Sergio Camello nie pojawił się na boisku.

Gracze z Półwyspu Iberyjskiego zdominowali początek meczu, lecz to Squadra Azzurra schodziła na przerwę przy prowadzeniu 2-0, dzięki bramkom zdobytym po kontratakach. W 37. minucie wynik otworzył Angelo Ghislandi, natomiast trzy minuty później podwyższył Edoardo Vergani. Goniący wynik wzięli się do odrabiania strat po przerwie. W 53. minucie trafienie kontaktowe zaliczył Nabil Touaizi, natomiast wyrównanie stało się faktem dzięki Alejandro Baenie. Hiszpanie mogli wygrać zabrakło im skuteczności.

Mecz nie przyniósł rozstrzygnięcia, więc po ostatnim gwizdku ekipy przystąpiły do konkursu rzutów karnych. Te lepiej egzekwowali podopieczni Celadesa, którzy wygrali 4-3. Kolejnym rywalem Hiszpanów będzie Anglia, a spotkanie odbędzie się jutro.

Włochy U-16 – Hiszpania U-16 2-2 (2-0)

[1-0] Angelo Ghislandi 37′
[2-0] Edoardo Vergani 40′
[2-1] Nabil Touaizi 53′
[2-2] Alejandro Baena 67′

Skład Włoch: Matteo Cardinali – Alberto Barazzetta (Pietro Lattanzi, 58′), Emoshogue Agbugui (Gabriele Basani, 80′), Emanuel Gyabuaa, Paolo Gozzi (Sebastiano Finardi, 64′), Antony Angileri, Davide Angelo Ghislandi, Mattia Sandri (Nicolo Armin, 64′), Edoardo Vertagani, Eric Lirussi (Riccardo Tonin, 58′), Roberto Piccoli (Alessio Ricardi, 64′)

Skład Hiszpanii: Arnau Tenas – Miguel Gutiérrez, Eric García, Ismael Armenteros, Arnau Puigmal, Pablo Moreno (Alejandro Baena, 52′), Nabil Touaizi, Brian Gil, Beñat Prados (Iván Morante, 52′), Sergi Rosanas, Víctor Mollejo (Roberto González, 52′)

Źródło: sefutbol.com