AtleticoPoland.com - Polska strefa fanów Atletico Madryt

DZISIAJ JEST: 22 maja 2019, 13:33. Na stronie przebywa 335 kibiców.
Strona głównaUEFA rozpoczęła postępowanie w sprawie gestu Simeo...

UEFA rozpoczęła postępowanie w sprawie gestu Simeone

27.02.2019; 21:31, kvrol

Na swojej stronie internetowej UEFA poinformowała, że rozpoczęła postępowanie w sprawie nieprawidłowości w trakcie niedawnego meczu przeciwko Juventusowi. Jedną z nich jest gest Simeone po pierwszym golu Atlético.

 

Przypomnijmy, że gdy Giménez trafił do siatki, dając Rojiblancos prowadzenie, nastapiła eksplozja radości Cholo, który wykonał w kierunku trybun dość osobliwy gest, pokazując, że "ma jaja". UEFA uznała to za złamanie drugiego punktu jedenastu artykułu Regulaminu Dyscyplinarnego. Z uwagi na bezprecedensowy charakter tej sprawy, nie do końca wiadomo, jakich konsekwencji może spodziewać się Simeone. Wydaje się, że ewentualna kara waha się między karą finansową a jednym-dwoma meczami zawieszenia.

 

Warto wspomnieć, że po zakończeniu spotkania z Juventusem trener Atlético powiedział: - Wiedząc, że Costa i Koke mają za sobą dość długą przerwę od gry, trzeba mieć jaja, by wystawić ich w pierwszym składzie. Pokazałem więc, co czułem w tamtej chwili, nic więcej. Z kolei po niedawnym meczu przeciwko Villarrealowi dodał: - Przepraszam za tamten gest, ale jednocześnie nie proszę o wybaczenie, bo nikogo nie obraziłem. Nie wymierzyłem go w kierunku piłkarzy i kibiców Juventusu. Była to wizualizacja charakteru moich piłkarzy, chociaż przyznaję, że nie była najlepsza.

 

Na razie nie jest znana data, kiedy Komisja Etyki zbada tę sprawę. Atlético ma możliwość odnieść się do tej sytuacji i przekazać swoje argumenty, by nie karać Simeone, co oczywiście klub z Madrytu zrobi. Oprócz zachowania Cholo, UEFA przyjrzy się także nieprawidłowemu zachowaniu Allegriego, przez które druga połowa rozpoczęła się z niewielkim przewinieniem. Przeanalizowane zostanę także zablokowane schody na stadionie oraz wrzucanie obiektów na murawę przez kibiców gospodarzy.Źródło: "AS"

Dzięki.
Jest pchnięcie więc musi być faul.

Ttudno też się nie zgodzić z opinią AdM'a.

quaresma / 2 miesiące temu

"Bezprecedensowy charakter" :D Tak właśnie się zastanawiałem, czy coś za to dostanie
Co do faulu Moraty - dla mnie, o ile absolutnie taką decyzję mógł podjąć sędzia za pierwszym razem (kontakt był, dalej to już w zasadzie interpretacja arbitra, czy wyczerpał on definicję faulu), o tyle VARowskie powtórki nie dały podstaw do zmiany decyzji. Błąd sędziego powinien być na powtórce "wyraźny i oczywisty", uważam, że ciężko stwierdzić, czy więcej w tym było pchnięcia, czy położenia się Chielliniego, dlatego pierwotna interpretacja powinna pozostać w mocy. Innymi słowy, VAR jest od prostowania EWIDENTNYCH błędów i jeśli sędziowie będą go tak nadużywać, to szybko zacznie być z systemu więcej szkód niż korzyści.

AdM / 2 miesiące temu

Nie ma chyba lepszej powtórki niż ta. Chiellini przesadził z reakcją, ALE faul jest faktem, czy to się podoba, czy nie.

https://www.youtube.com/watch?v=3MW32ehxT1g

Dylan / 2 miesiące temu

Chodzi mi o sytuację Morata-Chiellini

quaresma / 2 miesiące temu

Dylan,
Nie widzialem żadnej dobrej i klarownej powtórki tej sytuacji by jednoznacznie stwierdzić co tam zaszło. Jeżeli masz do takowej dostęp, podziel się nią, będę wdzięczny.

quaresma / 2 miesiące temu

Był i potwierdzi Ci to każdy sędzia lub osoba znajaca przepisy. Chiellini przesadził z reakcją, ale faul był i tutaj, niestety, pola do dyskusji nie ma.

Dylan / 2 miesiące temu

Absolutnie nie było faulu Moraty.

mpoesp / 2 miesiące temu

A jakie były nieprawidłowości w sędziowaniu? VAR słusznie cofnął karnego i słusznie nie uznał gola Moraty.

Dylan / 2 miesiące temu

A kiedy zbadają nieprawidłowości w sędziowaniu w tym meczu?

N111 / 2 miesiące temu

Nie mają chyba tam co robić.

Saúl Ñíguez 8 / 2 miesiące temu
Projekt: Sebastian Safian
Kodowanie i wdrożenie: Kamil Brzyski