Dziś mamy:29 March, 2024
3dn.7godz.43min.

Szatnia:“Powstaniemy… i wrócimy”

Mało jest takich drużyn jak Atlético Madryt prowadzone przez Simeone, które tyle razy podnosiło się z dołku. Za każdym razem rojiblancos podnoszą się jeszcze szybciej i wracają do walki.

O to chodzi w piłce nożnej na takim poziomie. Gdzie dystans między niebem a pieklem to trzy tygodnie i 90 minut.

W takim przypadku właśnie znalazło się Atlético Madryt. Po spektakularnym meczu wygranym 2:0 w Madrycie, pojawiły się ciemne chmury i żałosna przegrana 3:0 w Turynie. Konsekwencją tego wszystkiego było bolesne pożegnanie z Ligą Mistrzów.

Atlético musi szybko pozbierać się po takim pożegnaniu. Te 90 minut powinny służyć drużynie jako nauka i poprawienie błędów na przyszłość. Stąd zdanie, które wypłynęło z szatni podczas treningu w tym tygodniu: “Powstaniemy… i wrócimy”.

Drużyna wie, iż musi dalej się rozwijać aby dalej rywalizować w rozgrywkach na najlepszym poziomie.

Liga Mistrzów dla rojiblancos to juz przeszłość, teraz trzeba skupić się na La Lidze, w której to Atleti zajmuje drugie miejsce.

Zwycięstwo na San Mamés, będzie poprawą nastrojów w drużynie jak i wsród kibiców. Drużyna musi zminimalizować konflikty jakie mogły pojawić się na boisku w Turynie. Zdobyte trzy punkty posłużyłyby do uspokojenia drużyny. Wobec braku logicznych wyjaśnień na temat tego co wydarzyło się w meczu z Juventusem, na treningach są poszukiwani sprawcy tak słabej formy. Jednak nastawienie drużyny jest dobre, wiedzą ze wrócą i wrócą jeszcze silniejsi.