Dziś mamy:19 April, 2024
2dn.3godz.47min.

Sudamericano U-20: Niewykorzystana szansa Urugwaju

Reprezentacja Urugwaju zaliczyła falstart w Mistrzostwach Ameryki Południowej do lat 20. Podopieczni Fabiána Coito bezbramkowo zremisowali z Wenezuelą, a do 74. minuty na boisku przebywał Nicolás Schiappacasse.

Pojedynek był wyjątkowy dla trenera Celestes, który po raz 200. poprowadził kadrę na poziomie młodzieżowym. 49-latek w przeszłości opiekował się graczami U-15 oraz U-17.

Pierwsza połowa była wyrównana, a w grze obu zespołów dało się zaobserwować nerwowość. W drużynie Urugwaju okazje mieli Nicolás De La Cruz oraz Schiappacasse. W 59. minucie De La Cruz czyhał na dobitkę w polu karnym, a Edwin Quero pociągnął go za koszulkę i powalił. Sędzia bez wahania podyktował rzut karny i ukarał obrońcę żółtą kartką. To była druga kara Wenezuelczyka, więc resztę meczu spędził w szatni. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł sam poszkodowany, lecz próba strzału w stylu Antonina Panenki zakończyła się fiaskiem, gdyż Wuilker Fariñez obronił. Urugwajczycy nawet w przewadze nie potrafili osiągnąć wyraźnej przewagi. W 70. minucie po raz kolejny próbował Schiappacasse, a po kilku minutach został zmieniony przez Joaquína Ardaiza.

Kolejny mecz Urugwajczycy rozegrają z Argentyną 21 stycznia o 19:15 czasu lokalnego (1:15 czasu polskiego).

Urugwaj – Wenezuela 0-0

Czerwona kartka: Quero 59’ (Wenezuela; za drugą żółtą)

Żółte kartki: Rogel, Saracchi, Waller, Ardaiz (Urugwaj); Quero, R. Hernández (Wenezuela)

Sędzia: Roberto Tobar (Chile)

Skład Urugwaju: Santiago Mele – José Luis Rodríguez, Santiago Bueno, Agustín Rogel, Matías Viña – Rodrigo Bentancur, Facundo Waller, Diego Rossi (Rodrigo Amaral, 46’), Nicolás De La Cruz – Marcelo Saracchi, Nicolás Schiappacasse (Joaquín Ardaiz, 74’)

Skład Wenezueli: Wuilker Fariñez – Ronald Hernández, Josua Mejías, Williams Velázquez, Eduin Quero – Sergio Córdova (José Balza, 90+3), Yangel Herrera, Luis Ruiz, Yeferson Soteldo (Ronaldo Lucena, 75’) – Ronaldo Peña, Antonio Romero (José Hernández, 61’)

Źródło: auf.org.uy