AtleticoPoland.com - Polska strefa fanów Atletico Madryt

DZISIAJ JEST: 11 grudnia 2018, 09:51. Na stronie przebywa 210 kibiców.
Strona głównaSaúl Ñíguez: Gra w kadrze to zaszczyt. Nie skupiam...

Saúl Ñíguez: Gra w kadrze to zaszczyt. Nie skupiamy się na wzorze koszulek

09.11.2017; 13:07, Dylan

Reprezentacja: - Jestem szczęśliwy, że trener liczy na mnie i powołuje mnie do kadry. Fajnie jest przebywać z tymi zawodnikami, uczyć się i walczyć o miejsce w zespole.

 

Mecze towarzyskie: - Zwycięstwa są ważne dla budowania nastrojów. Te spotkania mają nas odpowiednio przygotować i na pewno nie zabraknie rotacji. Musimy wygrać i zostawić po sobie jak najlepsze wrażenie. Musimy także cały czas nad sobą pracować i szlifować nasze atuty. Nie możemy stracić ambicji, która pozwala nam wygrywać i konkurować.

 

Koszulka: - Nie skupiamy się na wyglądzie i wzorach koszulek. Bycie w reprezentacji i bronienie barw naszego kraju to ogromny zaszczyt i to jedyne, co mamy w głowach.

 

Nowe twarze w reprezentacji: - To bardzo pozytywne. Jeśli grasz dobrze, dostajesz za to nagrodę. Trener liczy na wszystkich. Musimy pokazać mu, że jesteśmy w odpowiednio wysokiej formie, by wiedział, że ma z czego wybierać.

 

Wpływ powołań na sytuacje klubów: - Nie jest zły, wręcz przeciwnie. Gra w reprezentacji niesamowicie nakręca i pozwala złapać świetną dynamikę, z którą wraca się potem do klubu i chce się dawać z siebie wszystko, grać całym sercem.

 

Sytuacja osobista: - Indywidualnie miałem dużo okazji w tym sezonie. W poprzednich miałem na tym etapie mniej-więcej tyle samo goli i to mnie nie martwi. Cierpię jednak, bo mogłem zdobyć więcej bramek. Jestem wobec siebie bardzo wymagający i wiem, że muszę ciężko pracować, by poprawić skuteczność. Jestem pomocnikiem, który lubi wchodzić z drugiej linii i odnajdywać się w polu karnym. Chcę strzelać gole i muszę to robić.

 

Simeone i Lopetegui: - Mają różne style, ale każdy z nich ma ten sam cel: wygrać.

 

Gra na nielubianych pozycjach: - Futbol to sport drużynowy, więc liczy się dobro zespołu. Wiele razy musiałem grać na pozycjach, na których nie czułem się komfortowo i na których po prostu nie jestem w stanie dać z siebie tego, co mam najlepsze. Mam to szczęście, że mam dwóch trenerów, którzy na mnie liczą i chcę zawsze dawać z siebie wszystko. Na jakiej pozycji mnie nie wystawią, zawsze staram się grać jak najlepiej i pomagać drużynie, bo od tego jestem.

 

Derby: - Na razie o tym nie rozmawiamy, skupiamy się na reprezentacji. Jeśli pojawią się jakieś żarty i docinki, to po zakończeniu zgrupowania. W reprezentacji piłkarze Atlético i Realu wspólnie skupiają się na kadrze i nie myślą o niczym innym.

 

Jedyny piłkarz Atlético w kadrze: - Na pewno brakuje obok Koke i Juanfrana. Zwłaszcza Koke, który jest dla mnie punktem odniesienia i moim idolem. Wiele mi pomógł i wiele mnie nauczył, zawsze jest dla mnie dużym wsparciem.Źródło: MARCA

Projekt: Sebastian Safian
Kodowanie i wdrożenie: Kamil Brzyski