Dziś mamy:24 April, 2024
3dn.1godz.43min.

Rubén Fernández i Salomón Obama zagrali w reprezentacjach młodzieżowych

Reprezentacja Hiszpanii do lat 19 w towarzyskim meczu pokonała w Udine rówieśników z Włoch 1-0. W 63. minucie na boisku pojawił się gracz Atlético Rubén Fernández, dla którego był to debiut w tej kategorii wiekowej

Gracze z Półwyspu Iberyjskiego byli bliscy objęcia prowadzenia już w 20. minucie, kiedy w poprzeczkę trafił Jordi Mboula. Niezłą okazję miał również Marc Cucurella. Gra kombinacyjna i dobra komunikacja okazały się kluczowe w przejęciu kontroli przez Hiszpanów. Bramka padła w 63. minucie,  a jej autorem był Carles Aleñá, który wykorzystał podanie Mbouli. Goście starali się o kolejne trafienia, lecz musieli się zadowolić minimalnym zwycięstwem.

Po raz pierwszy w młodzieżowej kadrze, tyle że do lat 17, zagrał Salomón Obama. Pochodzący z Gwinei Równikowej napastnik zasiadł na ławce rezerwowych, a Hiszpanie na tym poziomie również mierzyli się z Italią i zremisowali 1-1. Rojiblanco pojawił się na placu gry w drugiej połowie spotkania.

Pojedynek rozgrywany w Mahón na Minorce lepiej rozpoczęli przybysze, który po 13 minutach prowadzili za sprawą trafienia Davide Bettelli. Od tego momentu coraz lepiej radzili sobie gospodarze, którzy dążyli do wyrównania, które przyszło dopiero w 82. minucie. Wówczas Abel Ruiz skutecznie egzekwował rzut karny i ustalił wynik meczu.

Źródło: sefutbol.com