2dn.19godz.46min.

Reprezentacje młodzieżowe: Gol Saúla, kontuzja Theo

Dwóch wychowanków Atlético miało dziś okazję wystąpić w młodzieżowych reprezentacjach swoich krajów. Saúl Ñíguez zdobył bramkę dla Hiszpanii U-21, natomiast Theo Hernándezowi nie było dane wystąpić dla Francji U-20 z racji kontuzji.

Młodzi Hiszpanie w towarzyskiej potyczce podjęli na własnym terenie Danię. Pomocnik Colchoneros zasiadł na ławce rezerwowych i wszedł na boisko w 60. minucie, kiedy na tablicy wyników widniało 1-1. Dziesięć minut później na prowadzenie La Roja wyprowadził Saúl, który zdobył bramkę strzałem głową po dośrodkowaniu z prawej strony debiutanta Álvaro Odriozoli. Ostatecznie podopieczni Alberta Celadesa wygrali 3-1.

Mniej szczęścia miał obrońca przebywający na wypożyczeniu w Alavés. 19-latek miał wziąć udział w Turnieju Czterech Narodów, którego gospodarzem była Francja U-20. Ponadto w imprezie biorą udział rówieśnicy z Senegalu, Anglii oraz Portugalii. Lewy defensor jeszcze przed pierwszym spotkaniem przeciążył ścięgno w lewej nodze i wrócił do Vitorii.