Alaves vs Atletico Madryt
1dn.23godz.28min.
14.00 X3.40 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Raport z wypożyczeń #37: Bramki Héctora i Mensaha

Połowa wypożyczonych piłkarzy miała okazję wykazać się w ubiegłym tygodniu na boisku. Jedną z większych niespodzianek była obecność Héctora Hernándeza w wyjściowym składzie Albacete. Napastnik dodatkowo zdobył bramkę. To samo uczynił Bernard Mensah. Trzech piłkarzy nie wystąpiło, gdyż ich drużyny w ubiegłym tygodniu nie miały zaplanowanych żadnych spotkań, a po kilkunastu meczach między słupkami Belenenses, na ławce został posadzony André Moreira.

Caio Henrique (Paraná)

Klub dziś w nocy naszego czasu dokończy czwartą serię gier i zmierzy się z Chapecoense. Do tej pory beniaminek nie zdobył jeszcze punktu.

Héctor Hernández (Albacete)

Po pięciu meczach bez choćby minuty spędzonej na boisku, tym razem otrzymał szansę od początku meczu z Cádizem i w 40. minucie dał prowadzenie swojemu zespołowi, skutecznie egzekwując rzut karny. To dopiero drugie w tym sezonie trafienie napastnika, które ostatecznie pozwoliło na zdobycie punktu, a starcie zakończyło się wynikiem 1-1. Héctor zszedł w 77. minucie. Drużyna z Estadio Carlos Belmonte nie wygrała siódmego kolejnego meczu, a w tabeli Segunda plasuje się na czternastym miejscu.

Diogo Jota (Wolverhampton)

Zagrał cały mecz w ostatniej kolejce ligowej przeciwko Sunderlandowi. Wilki najwyraźniej czuły się już mocno rozluźnione i przegrały 0-3, co było pierwszą porażką od prawie dwóch miesięcy. Portugalczyk był jednym z aktywniejszych zawodników w swojej drużynie. Wolves ostatecznie wygrali zmagania z 99 punktami w 46 meczach. Jota w 44 spotkaniach Championship zdobył 17 bramek i zanotował 5 asyst.

Pierre Kunde (Granada)

Mecz z Rayo Vallecano kończy 38. serię gier, więc odbędzie się dziś. W ubiegłym tygodniu nastąpiła zmiana na stanowisku trenera drużyny. Ze względu na słabe wyniki, Pedro Morillę zastąpił Miguel Ángel Portugal, który ostatnio pracował w Indiach i jest trzecim w obecnej kampanii szkoleniowcem Andaluzyjczyków. Los Nazaríes przy meczu zaległym tracą pięć punktów do strefy barażowej.

Bernard Mensah (Kasımpaşa)

Drużyna Ghańczyka niespodziewanie pokonała na wyjeździe Trabzonspor 5-2. Udział w zwycięstwie miał pomocnik, który w końcówce pierwszej połowy zdobył bramkę na 3-1. Mensah zszedł z boiska w 78. minucie, kiedy wynik był już ustalony. Było to piąte trafienie 24-latka w tym sezonie ligowym. Na dwie kolejki przed końcem ekipa Kemala Özdeşa plasuje się na dziewiątym miejscu.

André Moreira (Belenenses)

Pomimo świetnego poprzedniego meczu, zasiadł na ławce rezerwowych i w starciu z Portimonense ustąpił miejsca Murielowi, który przed kontuzją był podstawowym golkiperem. Lizbończycy wygrali 3-2 i awansowali na jedenaste miejsce. Do końca sezonu pozostała już tylko jedna kolejka.

Emiliano Velázquez (Rayo Vallecano)

Franjirrojos dopiero dziś kończą kolejkę ligową, więc w ubiegłym tygodniu nie rozegrali żadnego meczu. W spotkaniu z Granadą potrzebują przynajmniej remisu, aby zapewnić sobie udział w barażach o LaLiga. Zwycięstwo da natomiast bezpieczną pięciopunktową przewagę nad Sportingiem Gijón i znacznie przybliży do bezpośredniej promocji.

Luciano Vietto (Valencia)

Znalazł się na ławce rezerwowych w spotkaniu z Villarrealem i w 67. minucie przy stanie 0-0 otrzymał szansę gry. Dwukrotnie popisał się dobrym dryblingiem, a nawet udanym wślizgiem, ale ostatecznie nie tego oczekuje się od napastników. Nietoperze ostatecznie przegrali 0-1, ale zapewniły sobie udział w następnej edycji Ligi Mistrzów. Drużyna zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji i najpewniej na tej pozycji zakończy zmagania.