Dziś mamy:19 April, 2024
2dn.7godz.46min.

Raport z wypożyczeń #25: Gol Vietto rozstrzygnął derby, kiepski debiut Moreiry

Miniony tydzień przyniósł wyczekiwany debiut André Moreiry w barwach Belenenses, choć golkiper z pewnością nie będzie go miło wspominał z uwagi na fatalny błąd oraz pięć straconych goli. Na przeciwnym biegunie znalazł się z kolei Luciano Vietto, który po kilkunastu miesiącach posuchy znowu wpisał się na listę strzelców w Primera División, a ponadto przesądził o losach potyczki derbowej. Niepokoić może się Emiliano Velázquez, który ponownie nie otrzymał szansy gry, a zwrotem okazało się zawieszenie za czerwoną kartkę.

Héctor Hernández (Albacete)

Zawodnik powinien żałować decyzji o pozostaniu na Estadio Carlos Belmonte, gdyż w 2018 roku nie otrzymał jeszcze nawet powołania do kadry meczowej. Alba mierzyło się z Gimnàstikiem i przegrało 0-1, co było równoznaczne ze spadkiem w tabeli na 16. miejsce.

Diogo Jota (Wolverhampton)

Wilki na własnym obiekcie podjęły Queens Park Rangers w ramach 31. kolejki Championship. Portugalczyk zanotował 90 minut jako środkowy napastnik, ale nie wykorzystał żadne z czterech prób. Wyręczyli go jednak koledzy i lider tabeli wygrał 2-1, powiększając przewagę na kolejną ekipą do dwunastu punktów.

Pierre Kunde (Granada)

Wypożyczony piłkarz zaliczył pełne 90 minut z Realem Valladolid, ale tym razem zagrał na poziomie zdecydowanie poniżej swoich możliwości. Środek pola Andaluzyjczyków tego dnia nie funkcjonował najlepiej, lecz nie przeszkodziło to osiągnąć minimalnego zwycięstwa 1-0. Ekipa z Nuevos Los Cármenes awansowała na 5. miejsce z czteropunktową stratą do drugiej lokaty.

Bernard Mensah (Kasımpaşa)

Pomocnik rodem z Afryki rozegrał 90 minut w meczu ligowym z Yeni Malatyaspor, ale nie miał zbyt wielu okazji, aby pokazać się w ofensywie. Zanotował raczej przeciętny występ, a jego drużynie udało się ugrać remis 1-1. Ekipa ze Stambułu nie zmieniła swojej sytuacji w tabeli i po 21 kolejkach plasuje się na 11. pozycji.

André Moreira (Belenenses)

Bramkarz w końcu otrzymał szansę debiutu w nowym zespole i wystąpił od początku starcia z CD Aves. Już po 110 sekundach skapitulował, a po kilkunastu minutach źle przyjął podanie od kolegi z zespołu, co skutkowało kolejną utratą bramki. Łącznie Moreira stracił pięć bramek, lecz jedna z nich padła z rzutu karnego, a przy trzech kolejnych winę ponoszą obrońcy. Niemniej 22-latek nie pokazał niczego wielkiego, poza celnością podań na poziomie 90%, notując tylko jedną skuteczną interwencję. Ostateczny rezultat brzmiał 2-5, a Belenenses pozostało na 13. pozycji w tabeli ligowej.

Emiliano Velázquez (Rayo Vallecano)

Defensor po powrocie z zawieszenia nie potrafi na powrót przekonać do siebie trenera i stracił miejsce w składzie na rzecz Antonio Amayi. Urugwajczyk z ławki rezerwowych oglądał triumf 2-0 nad rezerwami Sevilli. Po 26. kolejce Błyskawice awansowały na 3. miejsce w tabeli Segunda i tracą tylko trzy punkty do miejsca dającego bezpośredni awans.

Luciano Vietto (Valencia)

Argentyńczyk ponownie otrzymał szansę gry w wyjściowym składzie w rewanżowym meczu Copa del Rey przeciwko Barcelonie. Napastnik nie oddał żadnego celnego strzału i słabo wypadał w pojedynkach, ale próbował nadrobić podaniami. Ostatecznie zanotował pełne spotkanie, a Nietoperze przegrały 0-2 i na półfinale zakończyły przygodę z Pucharem Króla. Były gracz Villarrealu kilka dni później ponownie zagrał od początku, w derbowej potyczce ligowej z Levante. Drużyny w pierwszych części strzeliły po golu, a po zmianie stron wynik ustalił Vietto, który zachował się przytomnie w zamieszaniu w polu karnym i z bliskiej odległości wpakował piłkę do pustej bramki. To jego pierwsze ligowe trafienie w obecnej kampanii. W 78. minucie został zmieniony przez Simone Zazę. Valencia utrzymała trzecie miejsce w klasyfikacji LaLiga.