Alaves vs Atletico Madryt
1dn.15godz.10min.
14.00 X3.40 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Raport z wypożyczeń #18: Pierwsze trafienie Velázqueza dla Rayo

Tylko trójka wypożyczonych graczy Atlético miała okazję zaprezentować się na boisku na przestrzeni minionego tygodnia. Śmiało można powiedzieć, że każdy z nich ma powody do zadowolenia. Emiliano Velázquez zdobył bramkę dla Rayo, która pozwoliła na zdobycie punktu. Pozytywne wrażenie pozostawili po sobie także Diogo Jota oraz Pierre Kunde, a w dodatku ich drużyny święciły triumfy. Z pozostałej czwórki powodów do zmartwień nie ma jedynie Bernard Mensah, który nie zagrał z uwagi na zawieszenie za żółte kartki.

Diogo Jota (Wolverhampton)

Wilki w ubiegły poniedziałek dokończyły 20. kolejkę Championship, w której pokonały skromnie Birmingham 1-0. Lewoskrzydłowy był utrapieniem dla obrońców rywala i kilkukrotnie zagroził bramce, lecz bezskutecznie. Portugalczyk zanotował 90 minut. W weekend Wolves zmierzyli się z Sunderlandem, a Jota ponownie wybiegł od pierwszej minuty. Młodzieżowy reprezentant kraju starał się tworzyć zagrożenie, lecz tym razem nie miał już tyle swobody. Mecz zakończył się wynikiem bezbramkowym, a Wolverhampton pozostało na fotelu lidera zaplecza Premier League.

Héctor Hernández (Albacete)

Napastnika zabrało w kadrze podczas starcia z Valladolidem. Jego koledzy wygrali 2-1 i awansowali na 16. miejsce w ligowej klasyfikacji.

Pierre Kunde (Granada)

Kameruńczyk wystąpił od pierwszej minuty w meczu Segunda División przeciwko Almeríi i skupiał się głównie na zadaniach defensywnych. Pomocnik ponownie został pozytywnie oceniony, dzięki kilku dobrym akcjom w destrukcji i zanotował pełne 90 minut. Granada zwyciężyła 3-2 i po 18. kolejce zajmuje 5. miejsce w tabeli, tracąc trzy punkty do miejsca dającego bezpośredni awans.

Bernard Mensah (Kasımpaşa)

23-latek nie zagrał w lidze przeciwko Trabzonsporowi z uwagi na zawieszenie spowodowane osiągnięciem limitu żółtych kartek. Jego koledzy nie poradzili sobie zupełnie i przegrali 0-3. Drużyna ze Stambułu plasuj się na 11. pozycji w tabeli ligowej i ma cztery oczka przewagi nad strefą spadkową.

André Moreira (Braga)

Başakşehir był ostatnim rywalem Portugalczyków w fazie grupowej Ligi Europy. Porażka 1-2 nie przeszkodziła w wygraniu grupy, co jest jednoznaczne z awansem do 1/16 rozgrywek. Moreira mecz oglądał jako rezerwowy. W takiej samej roli wystąpił podczas meczu ligowego z Marítimo, gdzie doszło do kolejnej minimalnej porażki, w rozmiarze 0-1, która jednak nie przeszkodziła w utrzymaniu 4. lokaty.

Óliver Torres (Porto)

Hiszpan spędził na ławce rezerwowych mecz Ligi Mistrzów przeciwko Monaco. Smoki wygrały 5-2 i awansowali do 1/8 finału rozgrywek. W weekend w potyczce ligowej Porto rozniosło w pył Vitória FC, lecz tym razem wychowanka Atleti zabrakło choćby w kadrze meczowej. Ekipa z Estádio do Dragão jest liderem tabeli, ale drugi Sporting ma tyle samo punktów.

Emiliano Velázquez (Rayo Vallecano)

Urugwajczyk zgodnie z przewidywaniami wybiegł w podstawowej XI w potyczce ligowej przeciwko Córbobie. Rywale do przerwy prowadzili już 2-0, ale po przerwie sygnał do odrabiania strat dał wypożyczony defensor, który głową skierował piłkę do siatki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. To pierwszy gol 23-latka w obecnych rozgrywkach. Ostatecznie Rayo zremisowało 2-2, co obecnie madryckiej drużynie pozwala na okupowanie 6. pozycji w Segunda.