Dziś mamy:28 March, 2024
4dn.8godz.4min.

Raport z wypożyczeń #14: Jota kapitanem reprezentacji młodzieżowej

Dwóch wypożyczonych Rojiblancos otrzymało powołania do reprezentacji narodowych, lecz tylko Diogo Jota wystąpił w kadrze młodzieżowej Portugalii, a w dodatku pełnił rolę kapitana. Z koleo Vitolo z ławki rezerwowych oglądał poczynania Hiszpanów. Z graczy, którzy pozostali w klubach, na boisku okazję mieli zaprezentować się zawodnicy klubów Segunda División. Niestety żaden z trójki zawodników nie mógł być do końca zadowolony, gdyż do pełni szczęścia brakowało minut lub zwycięstwa.

Héctor Hernández (Albacete)

Napastnik wybiegł w wyjściowym składzie w meczu 14. kolejki Segunda División w spotkaniu z Almeríą. Kanaryjczyk opuścił plac gry w 54. minucie z żółtą kartką na koncie, a jego drużyna prowadziła 1-0. Ostatecznie beniaminek zwyciężył 2-0, co było piątym kolejnym meczem bez porażki. W tabeli Alba awansowało na 16. miejsce i ma trzy punkty przewagi nad strefą spadkową.

Diogo Jota (Wolverhampton)

Portugalczyk otrzymał powołanie do reprezentacji U-21, aby walczyć w eliminacjach Mistrzostw Europy. Atakujący wystąpił w wyjazdowym meczu przeciwko rówieśnikom z Rumunii i założył opaskę kapitańską. Starcie zakończyło się remisem 1-1, a Jota zanotował 86 minut. Portugalczycy zajmują piąte miejsce w swojej grupie, ale mają zaległe mecze w stosunku do ekip będących przed nimi.

Pierre Kunde (Granada)

Lider Segunda podjął na własnym boisku rezerwy Sevilli, a Kameruńczyk jak zwykle zasiadł na ławce rezerwowych. Środkowy pomocnik  pojawił się na murawie na ostatnie jedenaście minut, kiedy jego koledzy przegrywali 1-2. Do końca wynik nie uległ już zmianie, a rywale cieszyli się z pierwszego ligowego zwycięstwa w obecnych rozgrywkach. Porażka kosztowała Andaluzyjczyków spadek w tabeli na czwartą pozycję.

Emiliano Velázquez (Rayo Vallecano)

Urugwajczyk powrócił na swoją nominalną pozycję środkowego obrońcy w spotkaniu przeciwko Saragossie. Ekipa z Aragonii prowadziła już 2-0, ale Rayo zdołało doprowadzić do remisu na kilkanaście minut przed końcem potyczki. Ostatecznie to jednak rywale zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Wypożyczony defensor rozegrał pełne 90 minut, a jego drużyna zajmuje ósme miejsce w tabeli Segunda División.

Vitolo (Las Palmas)

Skrzydłowy udał się na zgrupowanie reprezentacji Hiszpanii, która towarzysko zmierzyła się z Kostaryką. Zawodnik przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych, a La Roja wygrała 5-0.

Bez okazji do gry: Bernard Mensah (Kasımpaşa), André Moreira (Braga), Óliver Torres (Porto)