Alaves vs Atletico Madryt
2dn.10godz.2min.
14.00 X3.40 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Raport z wypożyczeń #13: Przełamanie Héctora, Mensah potwierdza wysoką formę

Ubiegły tydzień był całkiem niezły w wykonaniu wypożyczonych Rojiblancos. Wysoką dyspozycje potwierdził Bernard Mensah, który ponownie znalazł drogę do siatki rywala, natomiast pierwsze trafienie w obecnym sezonie zanotował Héctor Hernández. Niezmiennie dobrze radzi sobie Diogo Jota, choć on akurat nie powiększył dorobku bramkowego. Niemniej to drużyna Portugalczyka notuje znacznie lepsze wyniki. Coraz większe starania widać w grze Vitolo, który jednak nie może rozwinąć skrzydeł ze względu na fatalną dyspozycję Las Palmas.

Héctor Hernández (Albacete)

Drużyna napastnik zmierzyła się z Rayo Vallecano w ramach trzynastej kolejki Segunda División. Kanaryjczyk zasiadł na ławce rezerwowych i pojawił się na murawie w 57. minucie przy stanie 0-0. 22-latek zanotował prawdziwe wejście smoka, który już w pierwszej akcji skutecznie wykończył akcję zespołu. To pierwsze w tym sezonie trafienie wypożyczonego piłkarza. Ostatecznie jednak beniaminek musiał zadowolić się remisem 1-1 i w tabeli ligowej zajmuje miejsce tuż nad strefą spadkową.

Diogo Jota (Wolverhampton)

Wilki rozegrały dwa ligowe spotkania w ubiegłym tygodniu. Ich pierwszym rywalem było Norwich, a od pierwszej minuty wystąpił Portugalczyk, który był bardzo aktywny przez cały mecz, lecz brakowało mu szczęścia. Wolves wygrali 2-0, a Jota zszedł w 84. minucie. Kilka dni później przyszedł czas na starcie z Fulham, w którym skrzydłowy ponownie zagrał od początku, notując pełne 90 minut. Wolverhampton ponownie zdobyli trzy punkty po zwycięstwie 2-0 i po szesnastu kolejkach są liderem tabeli Championship.

Pierre Kunde (Granada)

Kameruńczyk zasiadł na ławce rezerwowych podczas potyczki z Osasuna i otrzymał jedynie osiem minut gry, a mecz zakończył się wynikiem bezbramkowym. Ekipa z Andaluzji jest liderem, lecz różnice między siedmioma najlepszymi drużynami są minimalne.

Bernard Mensah (Kasımpaşa)

Ghańczyk znajduje się w bardzo dobrej stronie czego potwierdzeniem był ostatni mecz ligowy przeciwko Bursasporowi, którym zagrał od początku. Pomocnik w pierwszej połowie podwyższył prowadzenie swojego zespołu na 2-0, popisując się dobrym podkręconym strzałem zza pola karnego. To jego drugie trafienie w drugim kolejnym meczu. Mensah przebywał na boisku do 78. minuty, a jego koledzy w końcówce nie zdołali obronić przewagi i rywale doprowadzili do stanu 2-2. Drużyna Afrykanina zajmuje 13. miejsce w lidze tureckiej.

André Moreira (Braga)

Bramkarz tradycyjnie pełnił funkcję rezerwowego podczas ligowego spotkania ze Sporgingiem. Jego zespół zremisował 2-2 i w tabeli zajmuje czwartą lokatę.

Óliver Torres (Porto)

Pomocnik nie wystąpił ani w spotkaniu Ligi Mistrzów w przeciwko Lipskowi, ani w meczu ligowym z Belenenses. To pierwsze padło łupem Smoków, którzy zwyciężyli 3-1 i awansowali na drugie miejsce w swojej grupie. Na rodzimym podwórku Porto także wygrało, w rozmiarze 2-0, dzięki czemu pozostało na pozycji lidera Primeira Liga. W obu przypadkach Hiszpan siedział na ławce rezerwowych.

Emiliano Velázquez (Rayo Vallecano)

Urugwajczyk wystąpił od początku i został wystawiony na prawej stronie defensywy w meczu z Albacete. Obrońca w przerwie został jednak zmieniony przez Baiano, który jest etatowym graczem na tej pozycji. Wówczas na tablicy wyników widniało 0-0, a ostatecznie mecz zakończył się remisem 1-1. Rayo zajmuje siódme miejsce w tabeli Segunda División, ale strata do lidera wynosi zaledwie dwa punkty.

Vitolo (Las Palmas)

Skrzydłowy po raz kolejny zagrał od początku. Tym razem jego zespół mierzył się z Realem Madryt, który zgodnie z oczekiwaniami pokonał Kanaryjczyków 3-0. Vitolo rozegrał pełne 90 minut, podczas których prezentował się nieźle na tle swoich kolegów. Jego starania jednak na niewiele się zdały, a Los Amarillos zanotowali siódmą kolejną porażkę ligową. Las Palmas jest przedostanie z dwupunktową stratą do pozycji gwarantującej utrzymanie w lidze.