Dziś mamy:24 April, 2024
3dn.15godz.10min.
11.95 X3.30 23.80 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Raport z obozu rywali: Chicharito i spółka rozbijają Eintracht

Bayer w najlepszy możliwy sposób podniósł się po ostatnich dwóch ligowych porażkach. Aptekarze bowiem pewnie pokonali dziś na własnym boisku walczący o miejsce na podium Eintracht.

Przed pierwszym gwizdkiem goście z Frankfurtu uznawani byli za faworytów, którzy ewentualnym zwycięstwem mieliby wbić ostatni gwóźdź do trumny Rogera Schmidta. Ekipa z Leverkusen wyraźnie jednak poprawiła swoją grę względem kilku ostatnich meczów, w czym z pewnością pomógł faktu powrotu do wyjściowej jedenastki kapitana Larsa Bendera oraz najgroźniejszego napastnika Javiera Hernándeza.

To właśnie Meksykanin był bohaterem klubu z BayArena. Pierwszego gola strzelił już w piątej minucie. Na indywidualną szarżę w pole karne rywali zdecydował się Kai Havertz. 17-latek wypuścił sobie piłkę i choć pierwszy był przy niej obrońca Eintrachtu, to wybił ją na tyle nieszczęśliwie, że ta odbiła się od pomocnika Bayeru i trafiła do niepilnowanego Chicharito, który z bliskiej odległości wpakował ją do siatki.

Na drugą bramkę kibice w Leverkusen musieli czekać do 63. minuty. Wbiegający prawym skrzydłem Karim Bellarabi otrzymał mierzone podanie od Kevina Kampla i bez namysłu zdecydował się z powietrza z pierwszej piłki zagrać w szesnastkę gości. Ta trafiła do meksykańskiego napastnika, który ładnym strzałem wślizgiem po raz drugi pokonał Lukasa Hradecky’ego.

Wynik meczu w 78. minucie ustalił Kevin Volland. Prawą stroną po raz kolejny urwał się Kevin Bellarabi, po czym dośrodkował na piąty metr. Tam 24-letni napastnik wślizgiem ubiegł bramkarza, wprawiając kibiców zgromadzonych na BayArenie w ogromną radość. Choć Aptekarze starali się jeszcze podwyższyć swoje prowadzenie, to ani Kai Havertz, ani Julian Brandt nie wykorzystali swoich sytuacji i ostatecznie wygrali 3-0.

Dzięki zwycięstwu Bayer awansował na ósme miejsce. Jeśli jednak Freiburg wygra jutro swój mecz, ekipa z Leverkusen powróci na dziewiątą lokatę. W piątek podopieczni Rogera Schmidta zmierzą się na wyjeździe z Augsburgiem i będzie to ich ostatni sprawdzian przed pierwszym meczem z Atlético w ramach 1/8 finału Ligi Mistrzów.

11 lutego 2017 – Bundesliga

Bayer Leverkusen vs. Eintracht Frankfurt 3-0 (1-0)

Bramka:

[1-0] Chicharito (asysta: Kai Havertz) 5’

[2-0] Chicharito (asysta: Karim Bellarabi) 63’

[3-0] Kevin Volland (asysta: Karim Bellarabi) 78′

Skład Bayeru Leverkusen: Bernd Leno – Benjamnin Henrichs, Tin Jedvaj, Ömer Toprak, Wendell – Lars Bender (Charles Aránguiz 62’), Kevin Kampl – Karim Bellarabi, Kai Havertz (Joel Pohjanpalo 90′), Julian Brandt – Chicharito (Kevin Volland 70’)

RAPORT MEDYCZNY

Do pełni zdrowia po swoich urazach wrócili już Lars Bender i Chicharito, którzy w dzisiejszym meczu zeszli z boiska odpowiednio w 62. i 70. minucie. Coraz bliżej powrotu jest zmagający z kontuzją uda Aleksandar Dragović. Podobnej przypadłości nabawił się Jonathan Tah, który będzie jeszcze pauzował przez około dwa tygodnie.