Atletico Madryt vs Athletic Bilbao
2dn.18godz.46min.
11.91 X3.40 24.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Raport z obozu rywali: Bayer pozwolił Gladbach na remontadę

W ubiegły weekend – po miesięcznej przerwie – do gry wróciła Bundesliga. Początek roku dla Bayeru Leverkusen trzeba uznać za średni, bowiem w dwóch dotychczasowych meczach zaprezentował on dwa dość odmienne oblicza.

Przed tygodniem podopieczni Rogera Schmidta pokonali u siebie walczącą o europejskie puchary Herthę. Bohaterem Aptekarzy był Hakan Çalhanoğlu, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Na uwagę zasługuje zwłaszcza drugie trafienie Turka, kiedy to strzałem z powietrza umieścił piłkę w okienku bramki gości ze stolicy. Minusem tamtego spotkania była kontuzja Aleksandara Dragovicia, który już na samym jego początku nabawił się problemów mięśniowych w udzie, przez co musiał zejść z boiska.

22 stycznia 2017 – Bundesliga

Bayer Leverkusen vs. Hertha 3-1 (2-1)

[1-0] Ömer Toprak (asysta: Chicharito) 12’

[2-0] Hakan Çalhanoğlu 36’ (karny)

[2-1] Valentin Stocker 44’

[3-1] Hakan Çalhanoğlu (asysta: Kevin Kampl) 88’

Skład Bayeru Leverkusen: Bernd Leno – Benjamnin Henrichs, Ömer Toprak, Aleksandar Dragović (Jonathan Tah 8’), Wendell – Karim Bellarabi (Kai Havertz 84’), Julian Baumgartlinger, Kevin Kampl, Hakan Çalhanoğlu – Chicharito, Julian Brandt (Admir Mehmedi 75’)

Piłkarze Bayeru Leverkusen znacznie gorzej zaprezentowali się w ten weekend, choć początkowo nic nie wskazywało na ich porażkę. Do przerwy prowadzili bowiem na własnym boisku z Borussią Mönchengladbach 2-0, a jednego z goli strzelił Chicharito, dla którego było to pierwsze ligowe trafienie od października zeszłego roku, czyli dokładnie po jedenastu kolejkach posuchy.

Po przerwie jednak gospodarze całkowicie przestali grać w piłkę, oddając pole wierzącym w odwrócenie losów meczu gościom. Ci nie zamierzali nie skorzystać z coraz gorszej dyspozycji podopiecznych Rogera Schmidta i zdołali zrobić remontadę. Pomogła im w tym kiepska dyspozycja obrony Aptekarzy, a zwłaszcza Jonathana Taha, który fatalnie zachował się przy dwóch bramkach rywali.

28 stycznia 2017 – Bundesliga

Bayer Leverkusen vs. Borussia Mönchengladbach 2-3 (2-0)

[1-0] Jonathan Tah (asysta: Hakan Çalhanoğlu) 31’

[2-0] Chicharito (asysta: Karim Bellarabi) 34’

[2-1] Lars Stindl 52’

[2-2] Lars Stindl (asysta: Oscar Wendt) 58’

[2-3] Raffael (asysta: Christoph Kramer) 71’

Skład Bayeru Leverkusen: Bernd Leno – Benjamnin Henrichs (Tim Jedvaj 65’), Ömer Toprak, Jonathan Tah, Wendell – Karim Bellarabi (Stefan Kießling 77’), Kevin Kampl, Charles Aránguiz (Kai Havertz 66’), Hakan Çalhanoğlu – Chicharito, Julian Brandt

W tej chwili Bayer Leverkusen zajmuje ósme miejsce w ligowej tabeli, tracąc sześć punktów do miejsc gwarantujących grę w Lidze Europy. Warto jednak zauważyć, że zajmujące je Borussia Dortmund i Hertha swoje spotkania rozegrają w niedzielę. W następnej kolejce Die Werkself zmierzą się na wyjeździe z okupującym strefę spadkową HSV.

RAPORT MEDYCZNY

W połowie tego tygodnia do normalnego treningu z grupą wrócili Danny da Costa (kostka), Kevin Volland (udo) i Lars Bender (pięta). Tym samym cała trójka będzie do dyspozycji trenera na piątkowy mecz z Hamburgiem. Nad powrotem do zdrowia indywidualnie pracuje natomiast Aleksandar Dragović (udo), którego dokładny termin powrotu nie jest na razie znany.