AtleticoPoland.com - Polska strefa fanów Atletico Madryt

DZISIAJ JEST: 21 marca 2019, 21:06. Na stronie przebywa 224 kibiców.
Strona głównaPrzełamanie strzeleckiej niemocy Diego Costy

Przełamanie strzeleckiej niemocy Diego Costy

18.10.2018; 17:57, Fernani

W najbliższej ligowej kolejce do wyjściowej jedenastki powróci Diego Costa, który zmagał się z niewielką kontuzją uda. Po urazie nie ma już śladu, lecz brazylijczyk z hiszpańskim paszportem zmaga się z innym problemem - ligową indolencją strzelecką.

W rozgrywkach ligowych, Costa ostatni raz znalazł drogę do bramki rywala w... lutym, dokładniej w wygranym meczu przeciwko Sevilli (5-2). Diego powinno dodatkowo zależeć na zdobywaniu bramek w najbliższych potyczkach, jeżeli chce uzyskać powołanie do hiszpańskiej kadry na listopadowe spotkania. Warto przypomnieć, iż nie został powołany zarówno na wrześniowe, jak i zakończone przed kilkoma dniami październikowe zgrupowanie.

Mimo tego, iż brak obecności Costy w kadrze spowodowany był kontuzjami, a nie dyspozycją sportową, brak strzelanych przez "El Lagarto" bramek zasiał w sztabie kadry ziarno niepewności. Nadchodzące mecze przeciwko Villarealowi, Realowi Sociedad, Leganes czy Bilbao dają mu możliwość przełamania feralnej passy.

W rozgrywkach pod egidą UEFA natomiast, Diego Costa zdążył strzelić już trzy bramki, a zbliżający się dwumecz z Borussią Dortmund może pomóc mu w "podkręceniu bramkowego licznika".

Pierwsza okazja do strzelenia bramki już w sobotę o 18:30, kiedy to Atletico wybierze się na Estadio de la Ceramica by zmierzyć się z Villareal.

 

Sprostowanie: Kontuzja uda nie pozwoli Diego zagrać w sobotnim spotkaniu. Na ligowego gola będzie musiał poczekać co najmniej do dziesiątej kolejki.

 Źródło: marca.com

Szkoda, ale może damy radę. Dziś Kalinic strzeli bramkę, coś czuję!

Saúl Ñíguez 8 / 5 miesięcy temu

Niestety nie, w czasie pisania artykułu nie było jeszcze decyzji, teraz wiadomo, że nie ma go w kadrze meczowej :(

Fernani / 5 miesięcy temu

To w końcu Diego Costa zagra dziś czy nie?

Saúl Ñíguez 8 / 5 miesięcy temu

Poprawiłem wpis pod względem wizualnym. W shoutboxie dla moderatorów zamieszczę wskazówki, byś w przyszłości uniknął podobnych problemów :)

Kuszlyk / 5 miesięcy temu

Wybaczcie mi czcionkę, próbowałem wszystkiego by ją zwiększyć, lecz każda ingerencja w rozmiary powoduje nagłą zmianę koloru + justowanie się rozjeżdża. (Tak, jestem newbie)

Fernani / 5 miesięcy temu
Projekt: Sebastian Safian
Kodowanie i wdrożenie: Kamil Brzyski