Dziś mamy:19 April, 2024
2dn.1godz.9min.

Przełamanie Atlético B i pewne zwycięstwo nad Coruxo

Atlético Madryt B odniosło przekonujące zwycięstwo w 32. kolejce Segunda División B. Rojiblancos pokonali u siebie Coruxo 3-0 dzięki dwóm bramkom Jorge Ortiza oraz trafieniu Cristiana Rodrígueza. Podopieczni Óscara Fernándeza przerwali tym samym passę trzech meczów bez wygranej.

Gospodarze objęli prowadzenie już w 6. minucie Ortiza. Okazję do podwyższenia miał później Alberto Ródenas, natomiast tuż przed przerwą Miguel San Román uchronił Atleti od straty bramki.

Losy meczu rozstrzygnęły się po przerwie. Chwilę po wznowieniu gry Ortiz skutecznie egzekwował rzut karny, natomiast wynik w doliczonym czasie gry ustalił Rodríguez.

Rezerwy Atlético na sześć kolejek przed końcem rozgrywek zajmują 6. pozycję ze stratą pięciu punktów do strefy barażowej. Nie wszystkie drużyny grały w tej serii gier, więc wartości mogą jeszcze ulec nieznacznej zmianie. W następnej kolejce Colchoneros zagrają na wyjeździe z Ponferradiną. To starcie odbędzie się 8 kwietnia o 19:00.

Atlético B – Coruxo 3-0 (1-0)

1-0 Jorge Ortiz 6’

2-0 Jorge Ortiz 49’-k.

3-0 Cristian Rodríguez 90+3’

Żółte kartki: Adrián, Jorge Ortiz (Atlético); Mateo (Coruxo)

Sędzia: Manuel García Gómez (Badajoz, Estremadura)

Skład Atlético B: San Román – Adrián Jiménez, Tachi, Rafa, Olabe (Mikel, 59’), Cristian Rodríguez, Arona (Stephane, 87’), Keidi, Manny, Jorge, Ródenas (Joaquín, 79’)

Skład Coruxo: Alberto – Rafa, Pablo, Crespo, Pazo (Silva, 59’), Borja (Juanito, 84’), Higón, Antón, Pitu (André, 59’), Fernando, Mateo