AtleticoPoland.com - Polska strefa fanów Atletico Madryt

DZISIAJ JEST: 18 lutego 2019, 21:47. Na stronie przebywa 333 kibiców.
Strona głównaPożegnalna konferencja prasowa Gabiego

Pożegnalna konferencja prasowa Gabiego

03.07.2018; 21:30, Manian

Dziś po godzinie siedemnastej w sali na Wanda Metropolitano odbyła się pożegnalna konferencja Gabiego, który od przyszłego sezonu będzie reprezentował barwy katarskiego Al Sadd. W przedsięwzięciu udział wzięli klubowi oficjele, a także byli i obecni piłkarze.

 

Na początku głos zabrał prezydent Atlético, Enrique Cerezo: - Gabi reprezentuje wszystkie wartości naszego klubu. Był i jest punktem odniesienia dla wszystkich swoich kolegów. Gdziekolwiek będziesz, nosisz Atlético w sercu i jesteś jego wielkim ambasadorem. Dziękuję, Gabi i mogę powiedzieć tylko jedno, do zobaczenia wkrótce, kapitanie.

 

Następnie mikrofon wziął Gabi: - To bardzo emocjonalny dzień. Przede wszystkim chcę podziękować prezydentowi oraz Miguelowi Ángelowi (Gilowi), bo to nie była łatwa decyzja, a oni mnie wspierali. Spędziłem 18 lat w klubie mojego życia. Wiele mnie kosztowało, aby dostać się tam, gdzie jestem dzisiaj. Ponosiłem porażki, ale i cieszyłem się ze zwycięstw.

 

Na konferencji pojawili się Juanfran, Koke oraz Saúl Ñíguez, którzy wręczyli odchodzącemu piłkarzowi koszulkę z numerem 14 i napisem „Gracias Capitán”. Obecny był również Antonio López, od którego Gabi przejął opaskę kapitańską. Kilku nieobecnych kolegów podziękowało kapitanowi za pomocą nagrań wideo, które zostały odtworzone podczas konferencji.

 

Juanfran: - Zaszczytem były wspólne występy, przeżyliśmy niesamowite lata. Gracze tacy jak ty czynią klub wielkim. Ludzie, którzy są pokorni i pracowici. Reprezentujesz te cechy. Dla mnie jesteś niezastąpiony i życzymy ci wszystkiego najlepszego.

 

Koke: - Jesteś i będziesz dla mnie jak starszy brat. Przygotuj się, bo wszyscy będziemy cię potrzebować w przyszłości, ponieważ zostaniesz trenerem Atlético.

 

Saúl: - Jesteś najlepszym przykładem dla wszystkich graczy. Wszystkie dobre i złe momenty były magiczne u twego boku. Mam nadzieję, że legenda będzie trwała.

 

Po piłkarzach wypowiedział się CEO Miguel Ángel Gil: - On wie, że pozostanie po nim luka. Piłkarzy możesz kupić, ale kapitanów nie. Gabi stał się możliwie najlepszym kapitanem Atlético. Był doskonałym przedstawicielem tego, co oznacza Atleti z jego wartościami i zaangażowaniem. To twój dom i możesz wrócić, kiedy zechcesz.

 

Na zakończenie klubowi włodarze wręczyli Gabiemu pamiątkową tabliczkę z wyrytą liczbą 417 meczów w czerwono-białej koszulce.Źródło: atleticodemadrid.com

Saul to raczej dużo się nie nagrał

Saúl Ñíguez 8 / 7 miesięcy temu

Ale miło ze strony Koke i Saula, specjalnie przegrali z Rosją, żeby pożegnać kolegę z zespołu :)

Jaruzel / 7 miesięcy temu

"Dziękuję, Gabi i mogę powiedzieć tylko jedno, do zobaczenia wkrótce, kapitanie."

"Przygotuj się, bo wszyscy będziemy cię potrzebować w przyszłości, ponieważ zostaniesz trenerem Atlético."

Właśnie w takiej roli bym go widział po odejściu Simeone. Powyższe cytaty tylko potwierdzają moje przypuszczenia. :)

Gracias Gabi!

Matheo / 7 miesięcy temu
Projekt: Sebastian Safian
Kodowanie i wdrożenie: Kamil Brzyski