AtleticoPoland.com - Polska strefa fanów Atletico Madryt

DZISIAJ JEST: 23 lipca 2019, 01:05. Na stronie przebywa 277 kibiców.
Strona głównaPowołania: Juanfran i Correa z zielonym światłem n...

Powołania: Juanfran i Correa z zielonym światłem na grę

14.09.2018; 23:02, Kuszlyk

Diego Simeone stoi przed nie lada wyzwaniem - musi skonstruować solidny skład na mecz z Eibarem, podczas gdy wielu z jego piłkarzy zmaga się z kontuzją. Wiadomo już, którzy piłkarze zostali powołani, by stawić czoło klubowi z kraju Basków.

Kontuzjowani są obecnie Vitolo, Stefan Savić (Czarnogórzec dodatkowo jest zawieszony), Nikola Kalinić oraz Santiago Arias. Niepewny był także występ Juanfrana oraz Ángela Correi, lecz obaj zostali powołani na najbliższe spotkania.

Na pozycji bramkarza nie należy spodziewać się żadnych zmian. Klasycznie powołani zostali Jan Oblak oraz Antonio Adán. Występ Słoweńca jest praktycznie pewny.

Wśród obrońców można zauważyć jedną nowość: powołanie otrzymał Andrés Solano, który zastąpi kontuzjowanego Santiago Ariasa i może stanowić alternatywę dla Juanfrana, który ze względu na kontuzje opuścił spotkanie z Celtą. Poza nimi znalazło się miejsce także dla Diego Godina, Filipe Luisa, Lucasa oraz José Giméneza.

Wśród pomocników nie ma żadnych zaskoczeń - poza kontuzjowanym Vitolo znalazła się cała reszta piłkarzy, którzy należą do pierwszego składu. Są to Thomas Partey, Koke, Saúl, Thomas Lemar, Rodri oraz Gelson Martins.

W przypadku napastników kontuzja Nikoli Kalinicia wymusiła powołanie Borjy Garcésa. Poza nim w kadrze znaleźli się Antoine Griezmann, Diego Costa oraz Ángel Correa, który otrzymał zielone światło od lekarzy i powinien być w pełni gotowy do gry, pomimo wcześniejszych doniesień mediów o przedłużonej kontuzji.Źródło: oficjalna strona klubu

Mały błąd się wkradł, no chyba że Simeone wraca jako piłkarz :D

kczan / 10 miesięcy temu
Projekt: Sebastian Safian
Kodowanie i wdrożenie: Kamil Brzyski