Dziś mamy:28 March, 2024
4dn.6godz.37min.

Olympique Marsylia finalowym rywalem Atlético Madryt

Olympique Marsylia przegrał po dogrywce z Salzburgiem 1-2 w rewanżowym spotkaniu Ligi Europy i awansował do finału. Pierwsze starcie wygrali Francuzi 2-0, natomiast po 90 minutach drugiego przegrywali w tym samym stosunku. Decydujące trafienie w 116. minucie zanotował Rolando, który kilkanaście minut wcześniej wszedł z ławki rezerwowych.

Podopieczni Rudiego Garcii tegoroczne zmagania w Europa League rozpoczęli od eliminacji. W 3. rundzie okazali się lepsi od Oostende (4-2, 0-0), a następnie pokonali Domžale (1-1, 3-0).

W fazie grupowej Les Phocéens rywalizowali z Konyasporem, Salzburgiem oraz Vitória SC. W rywalizacji z ośmioma punktami zajęli drugie miejsce za swoim półfinałowym rywalem.

Faza pucharowa rozpoczęła się od wyeliminowania Bragi (3-0, 0-1), po czym przyszło podwójne zwycięstwo w 1/8 finału nad Athletikiem (2-1, 3-1). W ćwierćfinale marsylczycy byli zmuszeni odrabiać straty przeciwko RB Lipsk (0-1, 5-2), aby do finału dostać się po pokonaniu kolejnej ekipy spod szyldu Red Bulla – Salzburga (2-0, 1-2 po dog.).

Finał Ligi Europy odbędzie się 16 maja (środa) o 20:45 w Lyonie na Parc Olympique Lyon. Gospodarzem pojedynku będzie Marsylia, co zostało ustalone podczas ceremonii losowania par półfinałowych.