Dziś mamy:28 March, 2024
4dn.9godz.1min.

MŚ U-20: Gol Schiappacasse, Urugwaj w 1/8 finału

Reprezentacja Urugwaju do lat 20 nie zwalnia tempa i wygrała swój drugi mecz na Mistrzostwach Świata. Tym razem podopieczni Fabián Coito pokonali Japonię 2-0, a pierwszą bramkę zdobył Nicolás Schiappacasse, który grał do 79. minuty. Celestes zapewnili sobie awans do 1/8 finału.

W pierwszej połowie obie drużyny zmarnowały dogodne okazje do wyjścia na prowadzenie. Impas został przełamany dopiero w 38. minucie. Wówczas obrońca Urugwajczyków posłał długą piłkę z własnej połowy do José Rodrígueza, który znalazł się na wysokości pola karnego. Ten dostrzegł wbiegającego w „szesnastkę” Schiappacasse i oddał mu futbolówkę. Napastnik Atlético ze spokojem wbiegł między dwóch rywali i strzałem w dalszy słupek otworzył wynik potyczki. Po zmianie stron mocniej zaatakowali Azjaci, lecz nie byli w stanie znaleźć drogi do siatki. Wynik meczu został ustalony w doliczonym czasie gry przez Mathíasa Oliverę.

Mistrzowie Ameryki Południowej z kompletem punktów przewodzą grupie D. W ostatnim meczu pierwszej fazy zmierzą się z RPA. Pojedynek odbędzie się 27 maja o 13:00 czasu polskiego w Incheon. Urugwaj musi przynajmniej zremisować, aby zapewnić sobie zwycięstwo w grupie.

Urugwaj U-20 – Japonia U-20 2-0 (1-0)

[1-0] Nicolás Schiappacasse 38’ (asysta: José Rodríguez)

[2-0] Mathías Olivera 90+1’ (asysta: Marcelo Saracchi)

Żółta kartka: Hara (Japonia)

Sędzia: Szymon Marciniak (Polska)

Skład Urugwaju: Santiago Mele – José Rodríguez, Agustín Rogel, Santiago Bueno, Mathías Olivera – Federico Valverde – Nicolás de la Cruz (Juan Manuel Boselli, 80’), Carlos Benavídez (Marcelo Saracchi, 62’), Rodrigo Bentancur, Agustín Canobbio – Nicolás Schiappacasse (Joaquín Ardaiz, 79’)

Skład Japonii: Ryosuke Kojima – So Fujitani, Takehiro Tomiyasu, Yuta Nakayama, Kakeru Funaki – Ritsu Doan, Mizuki Ichimaru, Teruki Hara (Daisuke Sakai, 81’), Koji Miyoshi (Akito Takagi, 88’) – Koki Ogawa (Takefusa Kubo, 20’), Yuto Iwasaki