Dziś mamy:20 April, 2024
1dn.8godz.44min.
14.20 X3.50 21.91 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

MŚ 2018: Urugwaj wygrał grupę bez straty punktu i bramki

Reprezentacja Urugwaju po zwycięstwie 3-0 nad Rosją wygrała grupę A Mistrzostw Świata. Całe spotkanie w barwach La Celeste zanotował kapitan Diego Godín, natomiast José Giméneza zabrakło z uwagi na uraz mięśnia czworogłowego. Ponadto 27 minut zanotował Cristian Rodríguez, który w przeszłości reprezentował Atleti.

Gracze z Ameryki Południowej już w 10. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Luisa Suáreza, który trafił bezpośrednio z rzutu wolnego. Kilkanaście minut później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i wybiciu piłki przez Rosjan, piłkę przed polem karnym zebrał Diego Laxalt i zdecydował się na strzał z dystansu. Tor lotu futbolówki zmienił Dienis Czeryszew, któremu zapisano gola samobójczego.

Od 36. minuty Urugwajczykom grało się łatwiej, gdyż Igor Smolnikow za faul zarobił drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. Dwukrotni mistrzowie świata przeważali, lecz mimo przewagi nie potrafili podwyższyć wyniku niemalże do końca meczu. Impas został przełamany w 90. minucie. Po dośrodkowaniu z kornera, główkował Godín, a jego strzał obronił Igor Akinfiejew. Golkiper był jednak bezradny przy dobitce Edinsona Cavaniego.

W fazie grupowej piłkarze Óscara Tabáreza wygrali wszystkie trzy spotkania, nie tracąc ani jednej bramki. W 1/8 finału ich rywalem będzie drugi zespół grupy B, w której ostatecznie rozstrzygnięcia zapadną dziś wieczorem. Potencjalnymi przeciwnikami są Hiszpanie, Irańczycy i Portugalczycy. Charrúas o ćwierćfinał zagrają 30 czerwca o 20:00 w Soczi.

Urugwaj – Rosja 3-0 (2-0)

1-0 Luis Suárez 10’

2-0 Dienis Czeryszew 23’-sam.

3-0 Edinson Cavani 90’

Czerwona kartka: Igor Smolnikow 36’ (Rosja; za drugą żółtą)

Żółte kartki: Bentancur (Urugwaj); Gaziński, Smolnikow (Rosja)

Sędzia: Malang Diedhiou (Senegal)

Urugwaj: Fernando Muslera – Sebastián Coates, Diego Godín, Martín Cáceres – Nahitan Nández (Cristian Rodríguez, 73’), Matías Vecino, Lucas Torreira, Rodrigo Bentancur (Giorgian de Arascaeta, 63’), Diego Laxalt – Luis Suárez, Edinson Cavani (Maxi Gómez, 90+3’)

Rosja: Igor Akinfiejew – Igor Smolnikow, Ilja Kutiepow, Siergiej Ignaszewicz, Fiodor Kudriaszow – Roman Zobnin, Jurij Gaziński (Daler Kuzjajew, 46’) – Aleksandr Samiedow, Aleksiej Miranczuk (Fiodor Smołow, 60’), Dienis Czeryszew (Mário Fernandes, 38’) – Artiom Dziuba