2dn.2godz.38min.

MŚ 2018: Minimalne zwycięstwo pieczętuje awans Urugwaju

Urugwaj pokonał Arabię Saudyjską 1-0 w swoim drugim meczu na Mistrzostwach Świata. Dzięki temu podopieczni Óscara Tabárez zapewnili sobie awans do kolejnej rundy.

Mecz od początku rozpoczęli José Giménez i Diego Godín, którzy rozegrali pełne 90 minut. W wyjściowej XI pojawił się również Cristian Rodríguez i został zmieniony w 59. minucie.

Zwycięstwo La Celeste zapewnił Luis Suárez w 23. minucie. Wówczas Carlos Sánchez bił rzut rożny, a tor lotu piłki źle obliczył bramkarz Saudyjczyków, a niepilnowany napastnik Barcelony skierował piłkę właściwie do pustej bramki. Urugwajczycy przeważali i mieli jeszcze kilka innych okazji do podwyższenia prowadzenia, lecz brakowało im szczęścia lub na wysokości zadania między słupkami stawał Mohammed Al-Owais.

Charrúas z kompletem punktów zajmują drugie miejsce w grupie A za Rosją, która ma lepszy bilans bramkowy. W ostatnim meczu przeciwko gospodarzowi Mundialu Urugwaj potrzebuje zwycięstwa, aby zająć pierwsze miejsce. Do starcia dojdzie 25 czerwca o 16:00 w Samarze.

Urugwaj – Arabia Saudyjska 1-0 (1-0)