Atletico Madryt vs Athletic Bilbao
4dn.2godz.33min.
11.95 X3.30 23.80 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

MŚ 2018: Gol Antoine'a Griezmanna, zwycięstwo Francuzów

Antoine Griezmann zdobył bramkę dla Francji, która wygrała 2-1 z Australią w meczu grupowym Mistrzostw Świata. Dla napastnika było to 21. trafienie dla Trójkolorowych w 55. spotkaniu.

Principito rozpoczął w wyjściowym składzie i rozegrał 69 minut, podobnie jak Lucas Hernández, który zajął miejsce na lewej obronie i zaliczył pełny mecz. Całą potyczkę z perspektywy ławki rezerwowych oglądał Thomas Lemar, z którym Rojiblancos osiągnęli wstępne porozumienie odnośnie przenosin na Wanda Metropolitano.

W pierwszej połowie Francuzi nie potrafili wykorzystać optycznej przewagi i na przerwę drużyny schodziły przy rezultacie bezbramkowym. Po zmianie stron Griezmann został sfaulowany w polu karnym, a sędzia po weryfikacji wideo przyznał rzut karny. Poszkodowany pewnym, mocnym strzałem sam wymierzył sprawiedliwość i dał prowadzenie swojej ekipie.

Nie minęły trzy minuty, a po bezmyślnym zagraniu ręką Samuela Umtitiego „jedenastkę” wywalczyli Australijczycy. Mile Jedinak uderzył niemalże w środek bramki, lecz Hugo Lloris rzucił się w przeciwnym kierunku. Ostatnie słowo należało jednak do wicemistrzów Europy, a konkretnie Paula Pogby, który z okolic linii „szesnastki” pokonał Mathew Ryana.

Francja pozostanie liderem grupy C przynajmniej do zakończenia potyczki Peru-Dania. Ekipa z Południowej Ameryki będzie kolejnym rywalem graczy Didiera Deschampsa. Mecz odbędzie się 21 czerwca o 17:00 w Jekaterynburgu.

Francja – Australia 2-1 (0-0)

1-0 Antoine Griezmann 58’-k.

1-1 Mile Jedinak 61’-k.

2-1 Paul Pogba 81’ (asysta: Olivier Giroud)

Żółte kartki: Tolisso (Francja); Leckie, Ridson (Australia)

Sędzia: Andrés Cunha (Urugwaj)

Francja: Hugo Lloris – Benjamin Pavard, Raphaël Varane, Samuel Umtiti, Lucas Hernández – Corentin Tolisso (Blaise Matuidi, 78’), N’Golo Kanté, Paul Pogba – Kylian Mbappé, Antoine Griezmann (Olivier Giroud, 70’), Ousmane Dembélé (Nabil Fekir, 70’)

Australia: Mathew Ryan – Risdon, Mark Milligan, Trent Sainsbury, Aziz Behich – Mile Jedinak, Aaron Mooy –Robbie Kruse (Daniel Arzani, 84’), Mathew Leckie, Tom Rogić (Jackson Irvine, 72’) – Andrew Nabbout (Tomi Juric, 64’)