Dziś mamy:29 March, 2024
3dn.10godz.31min.

MŚ 2018: Dublet Diego Costy w zremisowanym meczu

Reprezentacja Hiszpanii rozpoczęła Mistrzostwa Świata od remisu 3-3 z Portugalią. Czołową postacią La Roja był Diego Costa, który dwukrotnie pokonał Ruiego Patrício. Po tym spotkaniu Brazylijczyk ma dziewięć trafień w kadrze, na które pracował przez dziewiętnaście potyczek.

Napastnik Atleti rozegrał 76 minut, po czym został zmieniony przez Iago Aspasa. Pełne 90 minut zaliczył Koke, a z perspektywy ławki rezerwowych zmagania oglądał Saúl Ñíguez. Cały mecz zanotował ponadto David de Gea, który w przeszłości bronił barw Rojiblancos.

Starcie rozpoczęło się znakomicie dla Portugalczyków, którzy prowadzili po skutecznym rzucie karnym Cristiano Ronaldo. Dwadzieścia minut później wyrównanie dał Costa, który wcześniej zabawił się z obrońcami. Przed przerwą ponownie przewagę uzyskała Seleção das Quinas, a po raz drugi trafił Ronaldo, wykorzystując fatalny błąd golkipera.

Po zmianie stron do pracy wzięli się mistrzowie świata sprzed ośmiu lat. W 55. minucie dośrodkowanie z rzutu wolnego głową do środka zgrał Sergio Busquets, a z bliskiej odległości piłkę do siatki wpakował Costa. Trzy minuty później Hiszpanie cieszyli się z kolejnej bramki, a jej autorem był Nacho, który fantastycznym strzałem z dystansu nie dał szans Patricio. Ostatnie słowo należało jednak do Ronaldo, który w końcówce meczu zdobył strzelił gola bezpośrednio z rzutu wolnego.

Podopieczni Fernando Hierro z punktem zajmują drugie miejsce w grupie B, ex aequo z Portugalią. Kolejnym rywalem La Furia Roja będzie Iran, z którym przyjdzie się zmierzyć 20 czerwca o 20:00 w Kazaniu.

Portugalia – Hiszpania 3-3 (2-1)

1-0 Cristiano Ronaldo 4’-k.

1-1 Diego Costa 24’

2-1 Cristiano Ronaldo 44’ (asysta: Gonçalo Guedes)

2-2 Diego Costa 55’ (asysta: Sergio Busquets)