Dziś mamy:18 April, 2024
3dn.3godz.52min.

MŚ 2018: Diego Costa ponownie bohaterem Hiszpanów

Reprezentacja Hiszpanii zwyciężyła Iran 1-0 w drugiej kolejce fazy grupowej, a jedyne trafienie zanotował Diego Costa, dla którego był to trzeci gol na rosyjskim turnieju. Brazylijczyk jest wiceliderem klasyfikacji strzelców i traci bramkę do Cristiano Ronaldo.

Napastnik był jedynym graczem Atlético, który rozpoczął spotkanie w wyjściowej XI i rozegrał 88 minut. W 71. minucie na placu gry pojawił się Koke, a Saúl Ñíguez ponownie nie otrzymał szansy. Bramki La Roja bronił były Rojiblanco David de Gea.

Piłkarze z Azji przystąpili do meczu z ultradefensywnym nastawieniem, z czym w pierwszej połowie nie potrafili sobie poradzić piłkarze Fernando Hierro. Impas udało się przerwać w 54. minucie, kiedy Costa otrzymał podanie w polu karnym, a wybić futbolówkę próbował Ramin Rezaeian. Defensor trafił jednak w 29-latka, a piłka zmieniła tor lotu i wpadła do bramki. La Furia Roja nadal przeważała, lecz i Irańczycy potrafili zagrozić bramce de Gei, więc losy spotkania ważyły się do końcowego gwizdka.

Gracze z Półwyspu Iberyjskiego mają na koncie cztery punkty i są liderem grupy B, wyprzedzając Portugalię jedynie mniejszą liczbą żółtych kartek. W ostatnim meczu grupowym rywalami Hiszpanów będą Marokańczycy, którzy nie mają już szans na awans. Mistrzowie świata z 2010 roku potrzebują przynajmniej remisu, aby być pewnym gry w 1/8 finału. Mecz z Lwami Atlasu odbędzie się 25 czerwca o 20:00 w Kaliningradzie.

Iran – Hiszpania 0-1 (0-0)