Dziś mamy:28 March, 2024
4dn.13godz.12min.
13.20 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Liga Młodzieżowa: Awans do baraży, mimo porażki z Chelsea

Młodzi piłkarze Atlético zakończyli zmagania w fazie grupowej Ligi Młodzieżowej. Choć w ostatniej kolejce podopieczni Manolo Cano przegrali na wyjeździe z Chelsea, awansowali dalej z drugiego miejsca i powalczą w barażu o 1/8 finału.

Co prawda gospodarze wcale nie mieli dużej przewagi i nie zdominowali Rojiblancos, ale skuteczność była zdecydowanie po ich stronie. Podczas gdy w pierwszej połowie goście z Madrytu nie oddali ani jednego celnego strzału, The Blues trafili w światło bramki trzykrotnie i za każdym razem kończyło się to golem, co pozwoliło im wysoko prowadzić do przerwy.

Różnica pomiędzy dwukrotnymi triumfatorami Ligi Młodzieżowe a Colchoneros była widoczna w detalach. Doświadczenie i kultura gry była bardziej widoczna po stronie Chelsea, przez co podopieczni Manolo Cano nie byli w stanie się im skutecznie przeciwstawić. Było to widoczne w drugiej połowie, w której gracze z Londynu spokojnie kontrolowali przebieg meczu, podwyższając jeszcze rozmiary swojego prowadzenia. W końcówce pozwolili jednak gościom na strzelenie dwóch honorowych goli, nie wypuszczając jednak zwycięstwa z rąk i pieczętując zajęcie pierwszego miejsca w grupie.

W barażach o 1/8 finału potencjalnymi rywalami Atlético są najlepsze zespoły ze ścieżki mistrzowskiej: Ajax (Holandia), Brodarac (Serbia), Inter (Włochy), Krasnodar (Rosja), Molde (Norwegia), Nitra (Słowenia), Salzburg (Austria) i Željezničar (Bośnia i Hercegowina). Losowanie odbędzie się 11 grudnia, a mecz zostanie rozegrany w terminie 6-7 lutego przyszłego roku. Rojiblancos wystąpią w nim w roli gości.