Villarreal vs Atletico Madryt
3dn.13godz.11min.
13.10 X3.75 22.20 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

LaLiga Iberdrola: Piłkarki Atlético nie odpuszczają Barcelonie

Piłkarki Atlético rozegrały dziś swój mecz ósmej kolejki LaLiga Iberdrola. W wyjazdowym derbowym spotkaniu z Madrid CFF nie pozostawiły złudzeń, kto jest najlepszą drużyną w stolicy, pewnie wygrywając 3-0.

Ponieważ kontuzjowane są Andrea Pereira, Aurélie Kaci, Laura Fernández i Andrea Falcón, Ángel Villacampa ponownie musiał nieco poeksperymentować ze składem, choć ze zgrupowania reprezentacji do lat 19 wróciły już Laia Aleixandri, Carla Bautista i María Isabel. Choć pojedynek lepiej rozpoczęły gospodynie, które już w siódmej minucie zatrudniły Lolę Gallardo, później inicjatywa należała już do aktualnych mistrzyń Hiszpanii.

Dwie pierwsze okazje miała Esther González, ale najpierw minimalnie spudłowała, a potem udanie interweniowała bramkarka rywalek. Po trzydziestu minutach blisko wyprowadzenia swojego zespołu na prowadzenie była Sonia Bermúdez, ale trafiła jedynie w poprzeczkę. Chwilę później gospodynie wykreowały sobie dobrą okazję, ale w sytuacji sam na sam z przeciwniczką obronną ręką wyszła Lola Gallardo.

Niedługo przed zakończeniem pierwszej połowy Rojiblancas zdobyły w końcu pierwszą bramkę. Z rzutu wolnego dośrodkowała Sonia Bermúdez, a skuteczny strzał oddała Esther González. Krótko przed przerwą w spojenie trafiła natomiast Ángela Sosa. Od początku drugiej odsłony Colchoneras konsekwentnie atakowały i po kilku nieudanych próbach podwyższyły prowadzenie po godzinie gry: z dystansu precyzyjnym uderzeniem popisała się Marta Corredera.

Kwadrans przed końcowym gwizdkiem wynik ustaliła Sonia Bermúdez, którą podaniem obsłużyła Ludmila Da Silva. Po ośmiu kolejkach piłkarki Atlético mają tyle samo punktów co Barcelona i ustępują jej jedynie nieco gorszym bilansem bramkowym. Za tydzień podopieczne Ángela Villacampy zmierzą się na własnym boisku z Granadillą.

Estadio José Luis de la Hoz-Matapiñonera (San Sebastián de los Reyes)
Madrid CFF vs. Atlético Madryt 0-3 (0-1)