DZISIAJ JEST: 18 sierpnia 2017, 20:22. Na stronie przebywa 514 kibiców.
Strona głównaKu pamięci Francisco Romero: Deportivo vs. Atlétic...
Oglądaj ligowe mecze Atletico Madryt w Eleven Sports

Ku pamięci Francisco Romero: Deportivo vs. Atlético

29.10.2015; 17:30, Torres94

W tym spotkaniu Rojiblancos nadal będą musieli radzić sobie bez Vietto, który jest w trakcie rehabilitacji po operacji związanej z wycięciem wyrostka robaczkowego. W kadrze meczowej nie ma także miejsca dla Thomasa i Lucasa, co nie jest niczym nowym.

Spotkanie to wyjątkowe będzie zwłaszcza dla podstawowego obrońcy Atlético - Filipe Luísa. Brazylijczyk przed transferem do ekipy z Madrytu spędził cztery bardzo udane lata na Riazor. Najlepszy w jego wykonaniu był sezon 2008/09.

Bramkarze: Miguel Ángel Moyá, Jan Oblak

Obrońcy: Diego Godín, Filipe Luís, Guilherme Siqueira, Stefan Savić, Jesús Gámez, Juanfran, José Giménez

Pomocnicy: Tiago, Koke, Óliver Torres, Gabi, Saúl Ñíguez, Yannick Ferreira Carrasco

Napastnicy: Antoine Griezmann, Fernando Torres, Jackson Martínez, Ángel Correa

Nieobecni: Luciano Vietto (kontuzja); Lucas Hernández, Thomas, Guilherme Siqueira (decyzja trenera)

Kadrę meczową na to spotkanie podał także trener Deportivo La Coruña - Víctor Sánchez. Szkoleniowiec gospodarzy szczęście do kontuzji ma nieco mniejsze, bowiem ze względu na urazy zespół z Riazor stracił swojego podstawowego bramkarza. Osiemnastka meczowa prezentuje się następująco:

Bramkarze: Germán Lux, David Gómez

Obrońcy: Sidnei, Alejandro Arribas, Alberto Lopo, Juanfran, Laure, Fernando Navarro

Pomocnicy: Celso Borges, Pedro Mosquera, Álex Bergantiños, Haris Medunjanin, Federico Cartabia, Luis Alberto, Fayçal Fajr, Jonás Gutiérrez

Napastnicy: Jonathan Rodríguez, Lucas Pérez

Nieobecni: Fabri, Manuel Pablo, Manu (kontuzja); Saúl García, Luisinho, Cani, Juan Domínguez, Oriol Riera (decyzja trenera)

Pojedynki za kadencji Diego Simeone:
Dep. La Coruña vs. Atlético 1-2 (La Liga 2014-15)
Atlético vs. Dep. La Coruña 2-0 (La Liga 2014-15)
Dep. La Coruña vs. Atlético 0-0 (La Liga 2012-13)
Atlético vs. Dep. La Coruña 6-0 (La Liga 2012-13)

Ogółem: 4 mecze - 3 zwycięstwa Atlético, 1 remis, 0 zwycięstw Deportivo

CIEKAWOSTKI I FAKTY MECZOWE:

- Ostatni raz Deportivo pokonało u siebie Atlético dokładnie 21 listopada 2009. Wtedy trener gospodarzy miał do dyspozycji takich piłkarzy jak: Daniel Aranzubia, Filipe Luís oraz Mista. Wszyscy trzej są bardzo dobrze znani kibicom Rojiblancos.

- W ostatnich 10 pojedynkach ekipa z Madrytu okazywała się lepsza aż 8 razy. Jedno spotkanie zakończyło się remisem. Deportivo tylko raz wyszło z tej potyczki zwycięsko.

- Podopieczni Cholo w ostatnich 12 wyjazdowych spotkaniach pokonani zostali tylko raz.

- Germán Lux, bramkarz Deportivo, puścił dotychczas 11 goli w 9 spotkaniach, co daje mu 5. miejsce w klasyfikacji Zamora. Argentyńczyk traci średnio 1,22 gola na mecz.

- Deportivo w tym sezonie nie zachwyca kibiców przychodzących na Riazor. Zespół prowadzony przez Víctora Sáncheza wygrał tylko jedno na cztery spotkania na swoim terenie.

- Diego Simeone prawdopodobnie pierwszy raz od 21 grudnia 2013 powtórzy wyjściowy skład w lidze Hiszpańskiej. Od tamtego czasu Atlético rozegrało aż 68 spotkań i za każdym razem Cholo delegował innych piłkarzy do gry.

- Jedną żółtą kartkę od zawieszenia są Gabi, Juanfran oraz Ángel Correa. W przypadku Deportivo w takiej sytuacji znajduje się tylko prawy obrońca gospodarzy – Laure.

Przewidywany skład Atlético:

Przewidywany skład Deportivo:

Sędzia: Pérez Montero (Jaén)

Przewidywany wynik: Deportivo La Coruña 1-2 Atlético

Źródło:

Ktoś coś może słyszał o football-shirts.pl ?

robertdot / 1 rok temu

A co do spotkania to tak właśnie jest, kiedy nie potrafisz zamknąć meczu w pierwszej połowie mimo przygniatającej przewagi i mnóstwa sytuacji. Tego nam jeszcze brakuje, podobnie było np: z Benficą

Thorgal / 1 rok temu

Sirarturek. Czy można napisać coś bardziej debilnego niż: "Każdy biały jest lepszy niż czorny"?. Całe szczęście, że Wy się do Parlamentu nie dostaliście. Jeżeli ustawimy ludzi od najgłupszego do najmądrzejszego to z całą pewnością stałbyś w pierwszym szeregu.

W poniedziałek znów możemy wrócić na 5. miejsce.

exempt / 1 rok temu

Nie podoba mi się postawa Atleti i to już nie pierwszy raz. Kiedyś umieliśmy kontrolować mecz, teraz ewidentnie oddajemy pole. Już wolę, żebyśmy grali z Lucasem, Correą czy Saulem, bo wtedy przynajmniej ograją się zdolni gracze i będzie jakiś pożytek.

Manian / 1 rok temu

1-0 ze słabym tak naprawdę Deportivo i przechodzimy do defensywy, do tego zastępujemy napastnika Saulem. Tak to się właśnie kończy. Jeżeli Simeone zamierza dalej stawiać na taki minimalizm, który sprawdził się np. z Galatą to ja dziękuję i poproszę o więcej spotkań a la to z Valencią.

cor72z / 1 rok temu

Zagraliśmy na remis i mamy remis.

Urban / 1 rok temu

Remis właściwie na własne życzenie, sporo zmarnowanych okazji w pierwszej połowie przez Martineza i Griezmanna. Widać, że nadal poszukujemy formy i regularności. Skład taki sam jak na Valencie, gra dużo gorsza. Barcelona i Real pewnie punktów nie zgubią, więc znowu będzie trzeba ich gonić. Samotny Lucas szarpał i męczył naszych obrońców, jego starania niestety zostały wynagrodzone błędem Gimeneza :/ Teraz wyjazd do Kazachstanu na poprawę humoru.

Torres94 / 1 rok temu

Ręce mi opadły. Nie chce mi się nawet tego komentować.

Matheo / 1 rok temu

Traci się punkty grając padakę, i broniąc się przez 30 minut. Zasłużony punkt dla Deportivo.

Smolek / 1 rok temu

Największy zawód to fakt, że po straconej bramce nagle sobie nasi przypomnieli jak się atakuje.

Takie są właśnie wyniki jak gra się tylko pół meczu.

Lamberry / 1 rok temu

Wszystko na własne życzenie i po ultrachujowej drugiej połowie...cud, że tego nie przegraliśmy. Postawa chłopaków w drugiej połowie dramat.