2dn.15godz.54min.

Koke: To już zależy od piłkarza, czy chce z nami grać czy nie.

Koke po meczu z Sevillą udzielił wywiadu telewizji beIN Sports, opowiadając o odczuciach po remisie. Poruszył także kwestie transferów piłkarzy i przedłużeń kontraktów.

Odczucia po meczu: – Dalej się poprawiać. Graliśmy na trudnym terenie, gdzie nie łatwo jest zdobyć cenne punkty. Sevilla to trudny rywal z którym rywalizacja jest na bardzo wysokim poziomie. W pierwszej połowie to oni zdominowali mecz, na szczęście odbudowaliśmy swoją motywacje w drugiej połowie. Remis z mojego punktu widzenia była najbardziej sprawiedliwy. Mecz należał do obu drużyn.

Remis: – To był bardzo trudny mecz. Mecze tutaj zawsze takie są, to przeciwnik na wysokim poziomie. Remis był sprawiedliwy, obie drużyny miały swoje momenty. Na końcu Antoine mial okazje aby trafić jednak tak się nie stało i nie wyrównaliśmy. To dobry wynik, musimy nadal pracować, chcemy zdobyć tytuły.

Lepsza gra w drugiej połowie: – W pierwszej połowie nie graliśmy dobrze, chociaż pierwsze momenty meczu były dobre, jednak to Sevilla kontrolowała mecz. W drugiej połowie przejęliśmy kontrole nad grą, poprawiliśmy błędy, byliśmy lepsi i to było zauważalne.

Możliwość wygranej: – Oczywiście ze mogliśmy wygrać, tak samo jak oni mogli mieć 2:0 w pierwszej połowie. To futbol, musisz wykorzystywać każdą okazję, jeśli nie wykorzystujesz okazji to juz jest problem. Jednak w tym meczu remis był sprawiedliwy.

Jesús Navas: – To świetny piłkarz, jest bardzo szybki i tworzy sytuacje. W drugiej połowie wiedzieliśmy juz jak go kryć, dlatego obrona była lepsza.

Gol Griezmanna: – Pokazuje każdego dnia jakim zawodnikiem jest. Ma wielką jakość i strzela takie bramki.

Ostatni sezon Juanfrana, Godína i Filipe?: – To bardzo ważni zawodnicy, nie tylko w szatni, ale także dla fanów Atléti. Mam nadzieję, ze bedą kontynuować grę z nami ponieważ to oni są kluczem do sukcesów Atletico Madryt.

Co szatnia na możliwe odejście Godína i Lucasa?: – Jesteśmy przyzwyczajeni, co roku przychodzą rozne ekipy po naszych piłkarzy. To juz zależy od piłkarza, czy chce z nami grać czy nie. My którzy jesteśmy w drużynie dajemy z siebie wszystko.

Sprawa Godína: – Sądzę ze Diego chce zostać. Musi dojść do rozmów między klubem a Diego i w taki sposób dojdą do zgody, z pewnością to nastąpi.