Dziś mamy:20 April, 2024
1dn.8godz.58min.
14.20 X3.50 21.91 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Hiszpania U-16 wygrała turniej w Anglii, kolejny gol Víctora Mollejo

Reprezentacja Hiszpanii U-16 pokonała Finlandię 4-1 w swoim ostatnim pojedynku na turnieju w Anglii. Dzięki temu podopieczni Alberta Celadesa wygrali całą imprezę rozgrywaną pod egidą UEFA. Jedną z bramek zdobył Víctor Mollejo, a cały mecz rozegrał Sergio Camello.

La Roja rozpoczęła bardzo dobrze, gdyż już w 5. minucie prowadzenie dało trafienie Antonio Cantóna. Przed przerwą zdołał podwyższyć Roberto González. Od początku drugiej odsłony na boisku zameldował się Mollejo i to właśnie on był autorem trzeciego gola dla Hiszpanów. Na dziesięć minut przed końcem straty zdołał zmniejszyć Terry Ablade, lecz ostatnie słowo należało do graczy z Półwyspu Iberyjskiego. Pablo Montero ustalił wynik potyczki w 76. minucie.

Hiszpania najpierw zremisowała z Włochami (2-2), a następnie nie dała szans rówieśnikom z Anglii (5-1) oraz Finlandii (4-1). Jedenaście zdobytych bramek było udziałem aż dziewięciu graczy. Mollejo może pochwalić się dwoma trafieniami, natomiast gola we wcześniejszym meczu strzelił także Camello.

Hiszpania U-16 – Finlandia U-16 4-1 (2-0)

[1-0] Antonio Cantón 5’

[2-0] Roberto González 33’

[3-0] Víctor Mollejo 62’

[3-1] Terry Ablade 70’

[4-1] Pablo Montero 76’

Sędzia: Thomas Kirk (Anglia)

Skład Hiszpanii U-16: Alberto Vivas – Ismael Álamo, Iván Morante, Roberto González (Víctor Mollejo, 40′), Arnau Puigmal (Bryan González, 40’), Alejandro Pérez, Jaume Busquets (Sergi Benítez, 40′), Antonio Cantón (Beñat Prados, 40′), Alejandro Baena (Pablo Moreno, 40′), Sergi Rosanas, Sergio Camello

Skład Finlandii U-16: Viliami Sinsalo – Matias Rale, Noah Nurmi, Oskari Sallinen, Kevin Larsson, Hannola Pyry (Arlino Sejdijaj, 67′), Jeremiah Streng (Julius Tainio, 56′), Seth Saarinen (Patrik Raitanen, 40′), El-Baset Silman, Elias Mastokangas (Axel Vidjeskog, 40′), Terry Ablade