AtleticoPoland.com - Polska strefa fanów Atletico Madryt

DZISIAJ JEST: 21 marca 2019, 21:39. Na stronie przebywa 248 kibiców.
Strona głównaGodín, Lucas i Savic - dylemat w obronie.

Godín, Lucas i Savic - dylemat w obronie.

16.10.2018; 15:41, saraokinc

Lucas Hernández jasno mówi, iż czuje się najlepiej w środku obrony. Mimo tego na potrzeby drużyny w wielu meczach występował jako lewy obrońca. Francuz dobrze odnajduje się na pozycji centralnego obrońcy schodzącego do lewej strony, tak jak to miało miejsce w ostatnim meczu Atletico Madryt przeciwko Betisowi, gdzie Lucas zaprezentował dobra grę. Mimo zmiany pozycji na boisku dalej notuje on dobre występy.
 
Tym samym pozycja Lucasa wpłynęła na ustawienie weterana - Diego Godina, który został przesunięty na prawy bok, w którym czuje się mniej komfortowo. Starszy brat Hernándeza zademonstrował, że nadszedł czas, aby zrobić krok naprzód, aby zostać liderem, ale tym samym sam gracz rozumie, iż ważne jest kontynuowanie gry w środku obrony. 
 
Lewy obrońca, dominuje w tej strefie boiska (warto przypomnieć, ze właśnie na tej pozycji Lucas grał w finale Mundialu w Rosji), ale przewaga i udział w grze na bocznej flance nie przypominają tego, co masz, kiedy znajdujesz się w środku obrony. Zawsze zawodnik środkowy będzie bardziej ceniony niż boczny.
 
Powrót do treningów Stefana Savicia, jest kolejną przeszkodą dla Diego Pablo Simeone (Giménez drugi środkowy obrońca nadal nie gra z powodu kontuzji, jaką odniósł w meczu przeciwko Brugge). Z jednej strony Savic wracając do wyjściowego składu, tworzy duet z Godinem, który czuje się bardziej komfortowo grając na lewej flance. Jeśli tak się stanie, Lucas powróci na lewą stronę, aby rywalizować z Filipe Luisem, którego pozycja jest trudna, po pokonaniu kontuzji w zeszłym roku i pogłosach o ewentualnym odejściu do PSG, tego lata.
 
Wdzięczność dla Simeone.
To nie jest idealny scenariusz dla Lucasa Hernándeza. Oczywiście potrzeby drużyny są ponad osobistymi preferencjami gracza. Diego Simeone, który był kluczowy w czasach, gdy Lucas stał się jednym z największych środkowych obrońców Starego Kontynentu i jednym z najbardziej poszukiwanych piłkarzy przez kilka zespołów Premier League oraz Real Madrytu. El Cholo był kluczem do tego, aby Hernández powiedział "nie" Realowi w 2017 roku ... Teraz sam musi rozwiązać dylemat w centralnej części obrony.
 

 Źródło: marca.com

Projekt: Sebastian Safian
Kodowanie i wdrożenie: Kamil Brzyski