Dziś mamy:20 April, 2024
1dn.2godz.6min.
14.20 X3.50 21.91 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Eliminacje MŚ'18: Pół godziny Koke w zwycięskim spotkaniu z Izraelem

Reprezentacja Hiszpanii zwyciężyła w domowym meczu z Izraelem 4-1 w ramach eliminacji Mistrzostw Świata. W 63. minucie na murawie zameldował się Koke. Oprócz niego zagrało także dwóch byłych Rojiblancos: Diego Costa oraz David de Gea.

La Furia Roja wyszył na prowadzenie jeszcze w pierwszym kwadransie gry, kiedy gola strzelił David Silva, który rozgrywał dziś 110. spotkanie w narodowych barwach. Kiedy obie jedenastki szykowały się do przerwy na 2-0 podwyższył Vitolo.

Sześć minut po wznowieniu meczu do siatki rywali trafił Diego Costa, który zdobył bramkę głową po wrzutce z rożnego. Przy stanie 3-0 na murawie zameldował się pomocnik Atleti, który zmienił Thiago Alcântarę – autora dwóch asyst. Na piętnaście minut przed końcem bramkę zdobyli goście, wykorzystując rzut wolny. Wynik spotkania ustalił rezerwowy Isco.

Po 5. kolejce spotkań podopieczni Julena Lopeteguiego z trzynastoma punktami na koncie są liderem tabeli grupy G i mają taki sam dorobek jak drudzy Włosi.

Hiszpania – Izrael 4-1 (2-0)

[1-0] David Silva 13’ (asysta: Jordi Alba)

[2-0] Vitolo 45’+1 (asysta: Thiago Alcântara)

[3-0] Diego Costa 51’ (asysta: Thiago Alcântara)

[3-1] Li’or Rafa’elov 76’

[4-1] Isco 88’ (asysta: Iago Aspas)

Żółta kartka: Dasa (Izrael)

Sędzia: Michael Oliver (Anglia)

Skład Hiszpanii: David de Gea – Dani Carvajal, Sergio Ramos, Gerard Piqué, Jordi Alba – Andrés Iniesta (Isco, 70’), Sergio Busquets, Thiago Alcântara (Koke, 63’) – David Silva, Diego Costa, Vitolo (Iago Aspas, 83’)

Skład Izraela: Ofir Marciano – Eli Dasa, Etan Tibi (Talib Tawatha, 19’), Szir Cedek, Rami Gerszon – Almog Cohen, Bibras Natcho, Dan Einbinder (David Keltjens, 60’) – Li’or Refa’elov, Eran Zahawi, Tal Ben Haim (Tomer Hemed, 64’)