Dziś mamy:18 April, 2024
3dn.5godz.50min.

Derby młodzieżowego Madrytu

Atlético B gromi Real Madryt Castilla wygrywając 1:3 na Estadio Alfredo Di Stéfano.

Ostatnie derby młodzieżowego Madrytu miały miejsce drugiego września 2018 roku, zakończyły się wówczas remisem 2:2. Dziś jednak Atlético przypieczętowuje swoje zwycięstwo i tym samym wskakuje na drugie miejsce w klasyfikacji Segunda Division B (Real Madryt Castilla na dzień dzisiejszy zajmuje szóstą pozycje).

W meczu było widać przewagę rojiblancos, którzy od początku chcieli pokazać, iż mecz będzie należał do nich. Juz w 19 minucie Borja Garcés po szybko przeprowadzonej akcji strzelił gola na 0:1. Chwilę pózniej Joaquín miał szansę, aby strzelić jeszcze jednego gola jednak minimalnie spudłował. Po akacjach Altético, los blancos “przebudzili” się i zaczęli próbować swoich sił w akcjach ofensywnych. Przez około dziesięć minut obrona Atléti pracowała ciężko, aby nie pozwolić rywalom wyrównać wyniku. Jednak w 33 minucie pozostawiona luka pomiędzy obrońcami dała szansę J. De Frutos, który posłał futbolówkę do bramki, bramkarz Atléti nie zdołał obronić strzału. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1.

Drugą połowę los blancos rozpoczęli bardzo agresywną grą co juz w 49 minucie skończyło się rzutem karnym dla Atlético Madryt. W tej sytuacji do jedenastki podszedł Cristian Rodríguez, który nie pomylił się i powiększył wynik swojej drużyny. W 54 minucie Javi Sanchéz fauluje Vïctora Mollejo i dostaję drugą zółtą kartkę. Królewscy zaczynają grę w dziesięciu. Już po pięciu minutach Óscar Pinchi podwyższa prowadzenie Atlético strzelając gola na 1:3. Castilla była juz zdesperowana i ostatnie pół godziny próbowała swoich sił na połowie rojiblancos. Jednak obrońcy jak i zawodnicy z innych części boiska bardzo dobrze rozgrywali akcje defensywne. W 84 minucie w meczu pojawia się kolejna czerwona kartka dla piłkarza Realu Madryt Adriána de la Fuente. Przewagę liczebną wykorzystuje Atlético w ostatnich minutach, jednak nie udaje się strzelić kolejnych goli.

Rojiblancos mogą być dumni z tak zagranego meczu, w którym każdy zawodnik brał czynny udział w akcjach ofensywnych jak i defensywnych. Młodzi zawodnicy grali z duchem Atlético Madryt. “Porque luchan como hermanos”  (tłum. Ponieważ walczą jak bracia). Brawo!