2dn.7godz.45min.

Copa de la Reina: Piłkarki Atlético przegrały w finale z Barceloną

Niestety piłkarki Atlético nie zdołały po raz drugi z rzędu wywalczyć Pucharu Hiszpanii i zdobyć tym samym pierwszy w swojej historii krajowy dublet. W rozegranym dziś finale przegrały bowiem z Barceloną, która wykorzystała wszystkie słabości swoich rywalek.

Pierwsze fragmenty były zdominowane przez zawodniczki Dumy Katalonii. Za każdym razem na wysokości zadania stawała jednak Lola Gallardo. Na uznanie zasługują zwłaszcza jej interwencje po strzałach Patricii Guijarro, Mariony i Vicky Losady. Z czasem jednak ich napór zaczął słabnąc, a do głosu dochodziły Colchoneras. Najpierw z woleja tuż nad poprzeczką uderzyła Sonia Bermúdez. Później gola szukała Amanda Sampedro, ale jej próbę wybroniła Sandra Paños.

W 31. minucie sędzia podyktował rzut karny dla piłkarek Atlético po tym jak we własnej szesnastce Sonię Bermúdez sfaulowała Gemma Gil. Do jedenastki podeszła sama poszkodowana, ale niestety posłała futbolówkę nad bramką. Nie zniechęciło to świeżo upieczonych mistrzyń Hiszpanii, które dalej zatrudniały bramkarkę Barcelony. Ta jednak skutecznie blokowała strzały Priscili Borjy, Carmen Menayo i Beatriz Beltrán. Niespodziewanie tuż przed przerwą ogromny błąd popełniła defensywa Rojiblancas, przez co w znakomitej sytuacji znalazła się Jennifer Hermoso, która nie zmarnowała swojej szansy i dała swojej drużynie prowadzenie.

Kilka chwil po rozpoczęciu drugiej połowy ta sama zawodniczka podwyższyła wynik na 2-0. Tym razem świetnym podaniem  obsłużyła ją Alexia Putellas. Colchoneras, mimo wszystko, szukały odwrócenia losów meczu. W 57. minucie kontaktową bramkę zdobyła Sonia Bermúdez, która atomowym uderzeniem wpakowała piłkę do siatki. Niestety zmęczenie coraz bardziej dawało się we znaki, zwłaszcza że spotkanie było rozgrywane przy temperaturze sięgającej 35 stopni Celsjusza.

Kolejne próby piłkarek Atlético okazywały się nieskuteczne. Najpierw niecelnie strzelała Priscila Borja, a potem Sonia Bermúdez trafiła w poprzeczkę. Skrzydła podciął trzeci gol dla Barcelony. Dwadzieścia minut przed końcowym gwizdkiem kolejny błąd w obronie Rojiblancas wykorzystała Alexia Putellas, która w bezpośrednim pojedynku oko w oko z Lolą Gallardo nie dała bramkarce żadnych szans. W samej końcówce wynik spotkania ustaliła Aitana Bonmatí.

Mimo porażki w finale Copa de la Reina, mijający sezon był dla Colchoneras wyśmienity. Udało im się wywalczyć mistrzostwo Hiszpanii, nie przegrywając po drodze ani jednego spotkania. Teraz zawodniczki mogą udać się na zasłużone wakacje, by naładować baterie przed kolejnym sezonem, w którym powrócą do rywalizacji w Lidze Mistrzyń.