Dziś mamy:19 April, 2024
2dn.11godz.50min.

Cimarrones 3-1 Atlético San Luis: Guajardo większym problemem od deszczu

Mecze wyjazdowe nie układają się w tym sezonie po myśli Atlético San Luis, które z trzeciej kolejnej delegacji wraca bez zwycięstwa. W spotkaniu 5. kolejki Ascenso MX nie udało się wywalczyć nawet punktu w starciu z Cimarrones Sonora, którzy zwyciężyli 3-1 po hat-tricku Víctora Guajardo. Spotkanie odbyło się półtoragodzinnym opóźnieniem ze względu na zbyt obfite opady deszczu.

Zawody rozpoczęły się bardzo dobrze dla przyjezdnych, którzy wyszli na prowadzenie w 8. minucie. Wtedy do piłki ustawionej w narożniku podszedł Óscar Hernández, a po dośrodkowaniu w pole karne dokładnym strzałem głową popisał się Borja González. Dla byłego Rojiblanco to drugie trafienie w obecnym sezonie. Goście nadal atakowali, a strzelec gola nadal był aktywny w ataku i kilka minut później starał się zaskoczyć golkipera strzałem nożycami, lecz jego próba nie znalazła drogi do bramki.

Gospodarze szybko zdołali się podnieść po ciosie i w 20. minucie wyrównali stan meczu. Długo rozgrywający piłkę piłkarze z Hermosillo w końcu zdecydowali się ją dośrodkować w pole karne, lecz futbolówka została wybita w okolice linii „szesnastki”. Tam dopadł do niej Guajardo, który natychmiastowym uderzeniem doprowadził do remisu. Taki wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Po zmianie stron obie ekipy próbowały przechylić szalę na swoją stronę, a w końcówce udało się to Muflonom. W 74. minucie bili oni rzut rożny z tego samego miejsca, z którego bramkę zdobyli gracze z San Luis i wyszli na prowadzenie, dzięki skutecznej „główce” Guajardo. Trzy minuty później napastnik skompletował hat-tricka, kiedy po rajdzie z piłką zdecydował się na strzał z dystansu.

Po porażce podopieczni Salvadora Reyesa spadli na siódme miejsce w tabeli i mogą zostać wyprzedzeni przez jedną drużynę w trwającej kolejce ligowej. W szóstej serii gier rywalem będzie ekipa Murciélagos. Mecz dobędzie się na Estadio Alfonso Lastras w piątek 25 sierpnia o 20:00 (sobota 26 sierpnia o 3:00 czasu polskiego).

Cimarrones Sonora – Atlético San Luis 3-1 (1-1)

[0-1] Borja González 8’ (asysta: Óscar Fernández)

[1-1] Víctor Guajardo 20‘

[2-1] Víctor Guajardo 74’ (asysta: Bernardo López)

[3-1] Víctor Guajardo 77’

Żółte kartki: MacEachen, Castro (Atlético)

Sędzia: Jose Luis Baez Felix (Los Mochis, Sinaloa)

Frekwencja: 3 275 widzów

Skład Cimarrones: Gabino Espinosa – Areli Hernández, José Saavedra, Johan Vásquez, Ricardo Chávez – Luis Oropeza (Jesús Silva, 81’), Wilber Renteria (Miguel Vallejo, 67’), Gerardo Moreno, Bernardo López (Jairo Araujo, 89’) – Víctor Guajardo, Gustavo Ramírez

Skład Atlético: Alejandro Palacios – Borja González, Emilio Mac Eachen, Alejandro Castro, Alejandro Castro – Jonathan Espericueta, Gustavo Rodríguez (Arturo Alvarado, 66’), David Castro, Jorge Sánchez – Oscar Hernández (Marcos Astina, 61’), Sebastián Penco (Jonathan dos Santos, 82’)