AtleticoPoland.com - Polska strefa fanów Atletico Madryt

DZISIAJ JEST: 11 grudnia 2018, 09:51. Na stronie przebywa 211 kibiców.
Strona głównaCholo: Jeśli bez goli Griezmanna mamy już 23 punkt...

Cholo: Jeśli bez goli Griezmanna mamy już 23 punkty, to chyba dobry znak

04.11.2017; 19:30, Dylan

Jak przeanalizujesz to spotkanie?

- To był trudny mecz. Widziałem zespół, który był zaangażowany w wymagające starcie, w którym każda ze stron miała swoje potrzeby. Tworzyli grę, ale nie mieli sytuacji. My także nie mieliśmy ich za wiele, ale cały czas trzymaliśmy rękę na pulsie i byliśmy w grze, co pozwoliło nam wygrać. Było jasne, że przed końcowym gwizdkiem musi paść gol. Pojawiła się okazja z rzutu wolnego, czego potrzebowaliśmy. Thomas zdobył świetną bramkę.

 

Zwycięstwo zwycięstwem, ale Griezmann strzelił tylko trzy gole w trzynastu meczach...

- Wiecie, co widzę? Widzę, że po jedenastu kolejkach nadal jesteśmy niepokonani; że mamy dużo punktów; że Valencia, grając u siebie, tylko z nami zremisowała; że Barcelona też nas nie pokonała. Jesteśmy konkurencyjnym zespołem. Griezmann to świetny piłkarz. Skupiam się na pozytywach. Jeśli mam tak dużo punktów, a on nie bardzo strzela gole, to chyba dobry znak.

 

Czy ten mecz będzie punktem zwrotnym?

- Normalne, że zwycięstwo stawia w lepszej sytuacji. Oczywistym jest, że musimy sporo rzeczy poprawić, ale w ostatnich meczach pokazaliśmy, że wiem,y jak dobrze grać. Dzięki temu łatwiej o poprawę. Futbol prędzej czy później odpłaca się za wysiłek, a my mamy bardzo zaangażowany zespół. Jeśli po wtorkowym ciosie piłkarze byli w stanie dziś tak ciężko pracować, jestem z nich dumny.

 

Czy ten sezon jest trudniejszy niż poprzednie?

- Myślicie tak, bo oczekuje się od nas, że wygramy wszystkie mecze, a my tego nie robimy.Jestem przekonany, że mamy znacznie więcej sytuacji niż w zeszłym sezonie. Jeśli się nie mylę, mamy trzy punkty więcej niż na tym samym etapie poprzednich rozgrywek. Normalne, że z uwagi na ostatnie lata krytyka pojawia się szybciej, gdy nie wygrywamy.

 

O co chodziło ze zmianą Griezmanna?

- Chciałem dać zespołowi siłę. Rywale grali czterema napastnikami, zaczynali napierać na zwycięstwo. Chciałem wzmocnić środek pola, by Saúl, Gaitán i Gameiro mogli szukać wolnych przestrzeni do szybkich ataków. Ta zmiana dała to, czego chciałem.

 

Jak zrelaksujesz się w trakcie nadchodzącej przerwy?

- Zamierzam spędzić czas z moją rodziną. Zamierzam nacieszyć się bliskimi, którzy na mnie czekają.Źródło: AS

Cholo mógłby spróbować sił w polityce. Nasza sytuacja jest tragiczna, ale przedstawił ją w taki sposób, że w sumie to spoko, dawno nie rozgrywaliśmy tak dobrego sezonu.

steken / 1 rok temu
Projekt: Sebastian Safian
Kodowanie i wdrożenie: Kamil Brzyski