AtleticoPoland.com - Polska strefa fanów Atletico Madryt

DZISIAJ JEST: 17 czerwca 2019, 10:43. Na stronie przebywa 244 kibiców.
Strona głównaAtlético lepsze od Juventusu w rankingu UEFA

Atlético lepsze od Juventusu w rankingu UEFA

27.12.2018; 00:42, saraokinc

“Juventus jest jednym z trudniejszych rywali, ale trzeba wygrywać ze wszystkimi.”, zapewnial klub rojiblancos po losowaniu par 1/8 Ligi Mistrzów. 

 

“Nie mieliśmy dużo szczęścia, Altético to trudny rywal z którym będzie trzeba się zmierzyć. To zespół bardziej włoski, niż europejski, ma bardzo mocnych zawodników w obronie, drużyna wie jak skrzywdzić rywala, Griezmann i reszta.” Powiedział wiceprezes Juventusu Pavel Nedved po losowaniu par. 

 

Obie drużyny są świadome trudności spotkań, które odbędą się w lutym. Pojedynek pomiędzy obydwoma zespołami jest prezentowany dość równomiernie, nie tylko z grą obu drużyn, jednak to Atlético zajmuje wyższą pozycje w rankingu UEFA. Zespół kierowany przez Simeone zajmuje piątą pozycję z rzędu wśród pięciu najlepszych drużyn.

 

Atlético Madryt pojawia się na czwartej pozycji z 125 000 punktami, za Realem Madryt (144 000), Bayernem Monachium i Barceloną (oba ze 127 000) i powyżej swojego rywala, Juventusem (120,00).

 

Co ciekawe, w sezonie 2014/15, Atlético zajmowało również miejsce wyższe niż Włosi w rankingu UEFA, a to jednak Juve dostało się do finału wraz z Barceloną (1:3 dla Barcelony). 

 

Odkąd Atletico wygrało pierwszą Ligę Europy z Quique Sánchez Flores, Atlético nadal rośnie w klasyfikacji oferowanej przez UEFA, aby znaleźć się w pierwszej dziesiątce z Simeone jako szefem szatni. 

 

Teraz pozostało nieco ponad dwa miesiące, aby piłka mogła się ponownie przetasować ranking w ale na dziś dzień jasne jest, że spotkanie pomiędzy Atlético i Juventusem jest wielką niewiadomą z racji równości drużyn. Źródło: marca.com

Projekt: Sebastian Safian
Kodowanie i wdrożenie: Kamil Brzyski