Dziś mamy:28 March, 2024
4dn.5godz.33min.

Atlético B zagra w barażach o awans do Segunda División B

Rezerwy Atlético w meczu 36. kolejki Tercera División pokonały i siebie Villaverde 3-1 i zapewniły sobie udział w barażach o awans do wyższej ligi. Bramki dla zwycięzców zdobyli Rafa, Rubén Fernández oraz Zaka.

Spotkanie nie układało się po myśli Rojiblancos, którzy przegrywali od 17. minuty po goli strzelonym przez Peño. Sygnał do ataku dał jednak kapitan Rafa, który w 33. minucie po dośrodkowaniu Cristiana Rodríguez wyrównał stan meczu i przy remisie obie ekipy schodziły na przerwę. Po zmianie stron w 54. minucie gospodarze wywalczyli rzut wolny, a do piłki podszedł Rubén Fernández i bezpośrednim uderzeniem pokonał bramkarza. W 70. minucie zwycięstwo przypieczętował Zaka, kiedy zdobył bramkę głową, a po raz drugi dobrym dośrodkowaniem popisał się Rodríguez. Atleti wygrało czwarty mecz z rzędu i jest niepokonane od dziesięciu kolejek.

Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek Colchoneros mają na koncie 67 punktów i zapewnili sobie miejsce w „czwórce”, co jest jednoznaczne z udziałem w barażach o awans do Segunda División B. Podopieczni Óscara Fernándeza potrzebują jednego punktu, aby zdobyć mistrzostwo grupy VII, co pozwoli na wzięcie udziału w barażach „mistrzowskich”. W Tercera División nie ma promocji bezpośredniej. Za tydzień madrytczycy zagrają na wyjeździe z Parlą.

Atlético B – Villaverde 3-1 (1-1)

[0-1] Peño 17’

[1-1] Rafa 33’ (asysta: Cristian Rodríguez)

[2-1] Rubén Fernández 54’

[3-1] Zaka 70’ (asysta: Cristian Rodríguez)

Żółte kartki: Montoro (Atlético B); Numan, Parra, Peño, Jiménez (Villaverde)

Sędzia: Alejandro Patiño Álvarez

Skład Atlético B: Miguel San Román – Andrés Solano (Miguel Acosta, 80’), Rafa, Antonio Montoro, Kilian Durán – Arona Sané (Keidi Bare, 76’), Cristian Rodríguez, Roberto Olabe, Rubén Fernández – Roberto Núñez (Nacho Heras, 60’), Zaka

Skład Villaverde: Pimpo – Alberto Parra, Daniel Durán, Mario Sainz, Carlos Peño – Felipe Sánchez (Cuchillo, 65’), Luis Jiménez – Chino (Javier Del Val, 84’), Pirri, Nouaman Arkine (Fran, 61’) – Mario Sánchez