Dziś mamy:28 March, 2024
4dn.3godz.23min.

Atlético B 3-1 Gimnástica: Świetny początek zmagań w Segunda B

Rezerwy Atlético Madryt pokonały w 1. kolejce Segunda División B Gimnásticę Segoviana 3-1. Zwycięstwo Rojiblancos zapewniły trafienia Alberto Ródenasa, Rafy Muñoza oraz rezerwowego Arony Sané.

Óscar Fernández w końcu mógł skorzystać z Keidiego Bare, Sergiego czy Juana Moreno, którzy podczas pretemporady trenowali z zespołem Diego Simeone. Pierwsza połowa nie przyniosła bramek, a najlepszą okazję w szeregach Colchoneros miał Rubén Fernández. Po zmianie stron kibice zgromadzenie na Ciudad Deportiva Wanda nie musieli długo czekać na gola, a gospodarzom prowadzenie w 49. minucie dał Ródenas, który głową umieścił piłkę w siatce, wykorzystując dośrodkowanie Sergiego. Osiem minut później było już 2-0, kiedy akcję wykończył skutecznie kapitan Rafa.

Gościom nadzieję przywrócił rzut karny, który w 64. minucie na bramkę zamienił Dani Calleja. Wyrównać przyjezdnym się nie udało, a w doliczonym czasie gry zwycięstwo Atlético B przypieczętował Arona.

Do rozegrania pozostały jeszcze trzy spotkania inauguracyjnej serii gier i na ten moment Atleti jest liderem tabeli. W przyszłą niedzielę o 18:00 drużyna uda się na wyjazdowy mecz z Unión Adarve. To beniaminek, który w zeszłym sezonie rywalizował w Tercera División, w jednej grupie z Atlético i zdobył wicemistrzostwo.

Atlético B – Gimnástica 3-1 (0-0)

[1-0] Alberto Ródenas 49’

[2-0] Rafa Muñoz 57’

[2-1] Dani Calleja 64’-k.

[3-1] Arona Sané 90+3’

Żółte kartki: Rubén Fernández (Atlético B); Anel, Álex (Gimnástica)

Sędzia: Sebastián Ripoll Solano (Palma de Mallorca, Baleary)

Skład Atlético B: Carlos Marín – Andrés Solano, Sergi González, Antonio Montoro, Rafa Muñoz, Roberto Olabe, Juan Moreno (Arona Sané, 71′), Keidi Bare, Alberto Ródenas, Toni Moya (Cristian Rodríguez, 78′), Rubén Fernández (Manny Rodríguez, 80′)

Skład Gimnástiki: Facundo – Borja, Álex, Chema, Anel, Manu, Dani (Kike, 68’), Fernan, Ayrton, Calleja (Asier, 71’), Quino (Rubén, 46’)