Dziś mamy:19 April, 2024
1dn.20godz.5min.

Alcobendas vs. Atlético B 1-2: Remontada na wagę pozycji lidera na półmetku

Atlético B pokonało w wyjazdowym spotkaniu Alcobendas CF 2-1 i umocniło się na pozycji lidera grupy VII Tercera División. Spotkanie lepiej rozpoczęli jednak gospodarze, którzy na przerwę schodzili przy jednobramkowym prowadzeniu. Podopieczni Óscara Fernándeza przebudzili się w drugiej połowie i zdołali zwyciężyć po bramkach Peralesa oraz Zaki.

Rywale na prowadzenie wyszli w 18. minucie za sprawą Lorente. Goście na wyrównanie czekali do 66. minuty. Wtedy z prawej strony dośrodkował wprowadzony chwilę wcześniej Nacho Heras, a podanie na bramkę zamienił Perales. Pięć minut później kolejne podanie Herasa zostało zamienione na gola, a autorem zwycięskiego trafienia był Zaka.

Rojiblancos na półmetku rozgrywek zajmują pierwsze miejsce w tabeli z 37 punktami na koncie, a ich bilans bramkowy wynosi 32-22. Druga w stawce ekipa Móstoles traci trzy punkty. Żadna z drużyn nie jest premiowana bezpośrednim awansem do Segunda División B, niemniej wygranie grupy stawia przed łatwiejszą drogą w barażach i nawet w przypadku porażki pozwala na otrzymanie dodatkowej szansy w walce z ekipami z miejsc 2-4.

Alcobendas CF – Atlético B 1-2 (1-0)

[1-0] Lorente 18’

[1-1] Perales 66’ (asysta: Nacho Heras)

[1-2] Zaka 71’ (asysta: Nacho Heras)

Żółte kartki: Ángel, Lorente, Guadaño (Alcobendas); Tachi, Zaka, Olabe, Arona, Nacho Heras, Bernabé (Atlético)

Sędzia: Ángel Luis Velasco Arribas

Skład Alcobendas: Gonzalo – Ángel (Mario, 77’), Juancar, Lorente, Guadaño, Cañas (Junior, 77’) – Kalvin, Pinilla, Kike Hermoso – Alex (Carlitos, 71’), Lacaba

Skład Atlético: Bernabé – Rafa, Tachi (Nacho Heras, 65’), Montoro, Sergi (Kilian, 53’) – Arona, Toni Moya, Olabe, Rubén Fernández – Perales, Zaka (Keidi, 80’)